logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Słownik logistyczny

Szukaj w słowniku
dokładnie na czas

Just-in-Time

Koncepcja kształtowania relacji przedsiębiorstwa z ...

Więcej ...

regał zblokowany

drive in rack

Regał stały wspornikowy z podporami wspornikowymi zblokowany (w skrócie nazywany regałem zblokowanym) jest to regał o zwartej wielkogabarytowej budowie, która pozwala na wjazd do jego wnętrza środka transportowego i składowanie zwielokrotnionej liczby paletowych jednostek ładunkowych w każdym gnieździe.
reguły (modele) decyzji w zarządzaniu zapasami

decision rules in inventory control

Zarządzanie zapasami w warunkach zapotrzebowania niezależnego ...

Więcej ...

rozruch

running-in

Uruchomienie produkcji wyrobu po raz pierwszy lub po dłuższej przerwie albo przejęcie części zasobów do eksploatacji po raz pierwszy lub po dłuższej przerwie.
składowanie w układzie rzędowym

storage in rows

Ułożenie zapasów z zachowaniem bezpośredniego dostępu do każdej jednostki zapasu.
symbolika (w kodowaniu kreskowym)

symbology (in bar coding)

1. Standardowe sposoby przedstawiania danych w formie kodu kreskowego (rodzaj kodu kreskowego). Opis każdej symboliki określa szczególne zasady budowy lub archi­tektury symbolu.
2. Określony sposób przedstawiania znaków numerycznych lub alfanumerycznych w ko­dzie kreskowym (rodzaj kodu kreskowego).
uzgadnianie stanów zapasów

reconciling errors in inventory

Poprawne działanie każdego systemu logistycznego wymaga, żeby fizycznie dostępna wielkość zapasów zgodna była z ewidencyjną (to znaczy figurującą w ewidencji zapasów). Występujące rozbieżności muszą być usuwane poprzez inwentaryzację lub inwentaryzację okresową. Zob. inwentaryzacja, inwentaryzacja okresowa.
zaksięgowany zapas przyjęty

booked in-stock

Status zapasu wskazujący na to, że ilość i wartość przyjętego produktu znalazły swoje odbicie w księgowości danego wydziału.
założenia wdrożeniowe

running-in pattern

Przewidywane zmiany wielkości sprzedaży i/lub produkcji następujące w okresie rozruchu, sformułowane w odniesieniu do jego poszczególnych okresów. Planowane poziomy dochodzenia do planowanej wielkości produkcji lub planowanego obciążenia. Zob. rozruch.
zapas robót w toku

work-in-process inventory

Materiały, półwyroby i wyroby znajdujące się w systemie produkcyjnym w trakcie obróbki lub oczekujące na dalszą obróbkę.

Newsletter

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj