logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Słownik logistyczny

Szukaj w słowniku
prefiks GS1

GS1 Prefix

Dwu lub więcej cyfrowy numer indeksowy, administrowany przez GS1, określający format i znaczenie danego ciągu elementów zakodowanego w symbolu kodu kreskowego GS1, np. prefiks polskiej organizacji krajowej GS1 to 590.
prefiks firmy GS1

GS1 Company Prefix

Numer składający się od 6 do 12 cyfr, nadawany konkretnej ...

Więcej ...

prefiks EAN.UCC

EAN.UCC Prefix

Zob. prefiks GS1.
prefiks firmy EAN.UCC

EAN.UCC Company Prefix

Zob. prefiks firmy GS1.
GTIN-8

GTIN-8

Ośmiocyfrowa struktura danych w Systemie GS1 zawierająca prefiks GS1, oznaczenie jed­nostki oraz cyfrę kontrolną, służąca do identyfikacji jednostek handlowych, zwykle nada­wana bezpośrednio przez organizację krajową GS1. Najczęściej wykorzystywana do jedno­znacznej w skali świata identyfikacji detalicznej jednostki handlowej o małych wymiarach.
ciąg elementów

string of elements

Fragment danych o zdefiniowanej strukturze i znaczeniu, zawierający część identyfikacyjną (prefiks lub Identyfikator Zastosowania) oraz część danych, przedstawiony w nośniku danych uznanym przez GS1.
GTIN-14

GTIN-14

Czternastocyfrowa standardowa struktura danych w Systemie GS1 zawierająca wskaźnik, prefiks firmy GS1, oznaczenie jednostki oraz cyfrę kontrolną, służąca do identyfikacji jednostek handlowych. Najczęściej wykorzystywana do jednoznacznej w skali świata iden­tyfikacji niedetalicznej jednostki handlowej oraz jednostki o zmiennej ilości.

Newsletter

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj