logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Słownik logistyczny

Szukaj w słowniku
znak kontrolny symbolu

symbol check character

Znak symbolu obliczany z innych jego znaków w symbolu kodu kreskowego według algorytmu określonego w opisie symboliki i służący do sprawdzania, czy kod kreskowy został poprawnie zbudowany i odczytany. Znak kontrolny symbolu nie jest częścią danych zakodowanych w symbolu (nie jest on przedstawiany w znakach czytelnych wzrokowo, nie jest wprowadzany do drukarki kodu kreskowego ani transmitowany przez czytnik kodu kreskowego).
znak pomocniczy

auxiliary character

Znak symbolu kodu kreskowego przedstawiający znaki nie kodujące danych - np. znak start, znak stop, znak rozdzielający, delineator, znak shift, znak zmiany podzbioru znaków i znaki funkcyjne.
znak bezpieczeństwa

safety mark

Znak utworzony przez kombinację barw i kształtu pola znaku przekazujący informację związaną z bezpieczeństwem o charakterze ogólnym, a który przez umieszczenie w polu znaku symbolu graficznego, symbolu obrazkowego (piktogramu) lub tekstu przekazuje konkretną informację związaną z bezpieczeństwem lub jego zagrożeniem.
znak Funkcja 1

FNC1 Character

Znak funkcyjny symbolu służący do tworzenia podwójnego znaku start symbolu kodu kres­kowego GS-128. Służy również do rozdzielenia pewnych połączonych ciągów elementów, w zależności od ich położenia w symbolu kodu kreskowego.
element symboliki

symbology element

Znak lub znaki w symbolu kodu kreskowego, służące do definiowania integralności i prze­twarzania samego symbolu, na przykład znaki start i stop. Elementy symboliki są w symbo­lice znakami nie kodującymi danych i nie stanowią części danych przenoszonych przez kod kreskowy.
kod dyskretny

discrete code

Symbolika, w której spacje pomiędzy znakami symbolu (przerwy międzyznakowe) nie zawierają informacji, ponieważ każdy znak zaczyna się i kończy kreską. Inna nazwa: kod nieciągły.
parytet nieparzystości

odd parity

Właściwość kodowania znaku symbolu EAN/UPC, polegająca na tym, że znak zawiera nieparzystą liczbę ciemnych modułów.
parytet parzystości

even parity

Właściwość kodowania znaku symbolu EAN/UPC, polegająca na tym, że znak zawiera parzystą liczbę ciemnych modułów.

Newsletter

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj