logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wsparcie z trasy maratonu dla poznańskiego Stowarzyszenia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

30 biegaczy z Bridgestone Poznań pobiegło charytatywnie na rzecz ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Droga i Bezpieczeństwo” w XVI edycji poznańskiego maratonu. Łącznie zebrali ok. 5 tys. złotych. Taka postawa zasługuje na uznanie - szczególnie, że z roku na rok coraz większa liczba pracowników Bridgestone Poznań łączy sportowe wyzwanie z pomocą potrzebującym. 

   W poznańskim maratonie udział wzięło ponad 6 tys. osób, w tym 30 pracowników firmy Bridgestone Poznań (6 osób więcej niż w roku ubiegłym). Najszybszy z nich - Hubert Jakubowski, pokonał ponad 42 km trasę z czasem 03:13:37 netto (dane nieoficjalne).

- Ruch, aktywność fizyczna to dla mnie codzienność. To naprawdę miłe uczucie, kiedy okazuje się, że dzięki twoim zdrowym przyzwyczajeniom i pasji, możesz pomóc jeszcze komuś innemu - mówił po biegu Łukasz Gorczycki, jeden z pracowników firmy. - Wielu osobom wydaje się, że bieganie to typowo indywidualny sport, jednak nic tak nie łączy, jak wspólny wysiłek i szczytny cel.

   Uczestników maratonu do przebiegnięcia kolejnych metrów gorąco dopingowały rodziny i przyjaciele. Ich wsparcie było szczególnie istotne, ponieważ przekładało się na liczbę zebranych środków dla Stowarzyszenia „Droga i Bezpieczeństwo”. Tegoroczna współpraca firmy Bridgestone ze Stowarzyszeniem podyktowana była podzielaną ideą zwiększenia bezpieczeństwa na polskich drogach oraz wsparcia ofiar wypadków drogowych.

- Już po raz trzeci korzystamy z możliwości zbierania kilometrów w trakcie poznańskiego maratonu. Tegoroczny start dedykujemy Stowarzyszeniu „Droga i Bezpieczeństwo” nie bez powodu. Łączy nas wspólny cel zwiększania bezpieczeństwa na polskich drogach - mówi Paweł Nowaczyk, dyrektor działu personalnego Bridgestone Poznań.

   Przekazaną kwotę Stowarzyszenie przeznaczy na zakup alkotestów wykorzystywanych w akcjach społeczno-edukacyjnych.

- Prowadzenie pod wpływem alkoholu wciąż stanowi jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na polskich drogach. Wielkopolska natomiast jest trzecim województwem pod względem liczby zatrzymań kierowców prowadzących pod wpływem. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu różnych firm i instytucji, w tym Bridgestone Poznań, prowadzona przez nas akcja „Alkotest przeciwko tragedii” skutecznie zmieni obecny stan rzeczy - mówi Ryszard Fonżychowski, przedstawiciel Stowarzyszenia „Droga i Bezpieczeństwo”.

   Obie strony przyznają, że wspólne działania przy okazji poznańskiego maratonu to początek dłuższej współpracy. Firma Bridgestone oraz Stowarzyszenie mogą połączyć siły w ramach organizacji przyszłorocznej akcji „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”.

Ostatnio zmieniany czwartek, 15 październik 2015 10:34

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year…

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year 2017”

Nagroda została przyznana za Daily Electric w kategorii VAN oraz za Eurocargo CNG w kategorii...

Projekt Sarpsborg

Projekt Sarpsborg

Stalowa kładka pieszo-rowerowa, dostarczona przez Scandinavian Express, połączy dzielnicę domków jednorodzinnych nad rzeką Glomma w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj