logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Pierwsza ciężarówka hybrydowa we flocie Biedronki

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Flota sieci sklepów Biedronka wzbogaciła się o pierwszy na świecie seryjnie produkowany, hybrydowy samochód ciężarowy Fuso Canter Eco Hybrid. To kontynuacja proekologicznych działań firmy oraz kolejny skok technologiczny w dziedzinie transportu drogowego.

   Sieć sklepów  Biedronka od lat realizuje przyjęte przez siebie wysokie standardy, dotyczące polityki ekologicznej. Jednym z obszarów realizacji tych założeń jest logistyka i rozwój floty, która regularnie powiększa się o innowacyjne samochody ciężarowe. Najnowszym pojazdem we flocie sieci jest Fuso Canter Eco Hybrid - pierwszy na świecie seryjnie produkowany hybrydowy samochód ciężarowy, stworzony przez koncern Daimler, który wytwarza również pojazdy marki Mercedes-Benz. Samochody Fuso Canter Eco Hybrid to obecnie lider w dziedzinie ekologicznego i efektywnego transportu. Dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej, ciężarówki tego typu spalają przeciętnie do 23 proc. mniej paliwa niż podobne z napędem dieslowskim. Dodatkową zaletą tej konstrukcji jest jej cicha praca - samochód rusza z użyciem jedynie silników elektrycznych. Dzięki elektronicznemu wyświetlaczowi kierowca jest informowany o wszelkich parametrach jazdy i w razie konieczności może zareagować, korygując swój styl prowadzenia. Ciężarówka może zabrać niemal 3 tony towarów.
   15 października br. w Kielcach odbyła się uroczystość przekazania pierwszego samochodu Fuso Canter. Kluczyki na ręce Marcina Dopierały, dyrektora logistyki Jeronimo Martins Polska, przekazał Sławomir Kwiatkowski, dyrektor sprzedaży flotowej Mercedes-Benz Trucks.

- Podstawą działań naszego zespołu transportu jest ustawiczne zmniejszanie odległości pokonywanej przez samochody między centrum dystrybucyjnym a sklepami oraz stawianie na nowoczesne rozwiązania techniczne i regularne wymiany pojazdów na nowsze modele, zgodne z obowiązującymi normami europejskimi - mówi Marcin Dopierała, dyrektor logistyki JMP. - Średni wiek naszego pojazdu to niecałe 4 lata, a nasza flota wzbogaca się co roku o ponad 100 nowych ciężarówek. Pojawienie się pierwszego hybrydowego samochodu ciężarowego Fuso Canter Eco Hybrid to przykład innowacji, szczególnie ważny w przypadku aglomeracji miejskich, gdzie dostosowanie pojazdu do miejsca realizacji dostaw ma wyjątkowe znaczenie.

   Biedronka od lat współpracuje z firmą Mercedes-Benz Polska. We flocie firmy jeżdżą m.in. nowoczesne samochody Mercedes-Benz Econic NGT, zasilane gazem ziemnym oraz Mercedes-Benz Actros, wyposażone w ekologiczne i oszczędne systemy napędowe. We flocie firmy znajdują się także takie pojazdy jak Antos z silnikiem spełniającym normę emisji spalin Euro VI. Każdy z nich jest monitorowany poprzez system GPS.
   Własne centra dystrybucyjne, których jest już 15, zapewniają wysoką efektywność dostaw do sklepów Biedronka. Każde z nich obsługuje od 110 do 230 sklepów. Lokalizacja centrów zapewnia optymalizację dystansów, jakie codziennie muszą pokonać ciężarówki z zaopatrzeniem. Sieć wprowadziła także nowoczesny system zarządzania bezpieczeństwem żywności ISO 22000, który dotyczy bezpieczeństwa zdrowotnego żywności dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw. 

Ostatnio zmieniany piątek, 16 październik 2015 07:43

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Technologia druku 3D krzyżuje plany wybranym technikom produkcyjnym, twierdzi DHL

Technologia druku 3D krzyżuje plany wybranym technikom produkcyjnym, twierdzi DHL

Dostawca usług logistycznych DHL wydał swój najnowszy Raport dotyczący trendów DHL - Technologia druku 3D...

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej....

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO zaprezentowało efekty działań prewencyjnych i przeciw kradzieżowych ze wsparciem dronów. Dzięki ich zastosowaniu...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj