A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Analiza porównawcza procesów magazynowych w wybranych przedsiębiorstwach

Autor: A.Guzik, K.Karpińska, M.Kliber
Promotor: Jerzy Mazurczak
Rok wydania: 2011
Miejsce wydania: Poznań
Wydawnictwo/Instytucja sprawcza: Politechnika Poznańska
Wydział/Instytut/Katedra: Wydział Inżynierii Zarządzania / Katedra Zarządzania Produkcją i Logistyki
Opis fizyczny: 135 s.
Abstrakt:

Problematyka pracy dotyczy organizacji  procesów magazynowych realizowanych  w przedsiębiorstwach Mahle Polska Sp. z o.o. oraz MPK Poznań Sp. z o.o. Jej celem  było przeanalizowanie oraz porównanie procesów magazynowych zachodzących  w wyżej wymienionych przedsiębiorstwach. Analiza zastała przeprowadzona na podstawie prac badawczych prowadzonych podczas odbywania praktyk w firmach. Głównymi metodami badań były obserwacje oraz wywiady z pracownikami. Dodatkowo wykonano metodę FMEA procesów.  W pracy przedstawiono opisy sposobu zorganizowania  procesów magazynowych  w każdym z przedsiębiorstw oraz zidentyfikowano wady i ich przyczyny występujące w procesach, które zakłócają ich prawidłowy przebieg i zmniejszają efektywność. Zaproponowano możliwe do wdrożenia rozwiązania, które dają sposobność do usprawnienia  i zwiększenia efektywności procesów magazynowych realizowanych w firmach, a oprócz tego do rozwoju i wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw. Porównanie organizacji procesów magazynowych w MAHLE Polska Sp. z o.o. i MPK Poznań Sp. z o.o. pozwoliło pokazać, że w każdym przedsiębiorstwie realizowane są one w inny sposób, pomimo że zasadniczy procesu magazynowy składa się z tych samych etapów: przyjęcia, składowania, kompletacji i wydawania dóbr materialnych. Zestawienie procesów magazynowych umożliwiło także stwierdzenie, że w  firmach występują inne nieprawidłowości w procesach i wymagane jest zastosowanie odmiennych działań korygujących.

Typ pracy: inżynierska
Słowa kluczowe: gospodarka magazynowa, proces magazynowy
Located in: Praca dyplomowa
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.