A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Innowacje operatorów logistycznych w Aglomeracji Śląskiej i ich wpływ na relacje z klientami

Wykonawca: Katedra Logistyki Ekonomicznej UE w Katowicach
Program/Priorytet: Praca badawcza
Rodzaj: praca badawcza realiz. w ramach dział.statutowej
Czas realizacji badania: 2013
Główny cel badania:

Ustalenie zmian, jakie pojawiły się w relacjach między ogniwami w łańcuchu dostaw pod wpływem wcześniej niestosowanych, innowacyjnych rozwiązań logistycznych i zidentyfikowanie nowych form współdziałania pomiędzy ogniwami tego łańcucha.

Opis:

Badania zespołu, zgodnie z przyjętymi założeniami, skoncentrowane były na ocenie aktywności innowacyjnej operatorów logistycznych oraz jej wpływu na relacje zachodzące pomiędzy nimi a innymi uczestnikami łańcucha dostaw. Przeprowadzone badania ankietowe pozwoliły zgromadzić szerokie spektrum danych. W toku ich analizy wyodrębniono 5 klas usługodawców różniących się między sobą poziomem aktywności innowacyjnej. Przeprowadzono typologię operatorów w oparciu o zakres świadczonych usług oraz zbadano charakter ich relacji z klientami, w tym oceniono: poziom zadowolenia z dotychczasowej współpracy, gotowość klientów do dalszej współpracy, a także rolę, jaką firmy logistyczne najczęściej odgrywają w łańcuchu dostaw. Ustalono również powody podjęcia innowacji, siłę współzależności pomiędzy różnymi typami innowacji a poziomem współpracy w łańcuchu dostaw oraz określono, czy oddziaływanie innowacji na współpracę jest podobnie postrzegane przez obydwie jej strony. Poznano ponadto preferencje klientów w zakresie obsługi logistycznej, a także ich postawy wobec zmian zachodzących w działalności operatorów logistycznych. W grupie klientów zbadano również zależność pomiędzy innowacyjnością usługodawców a poziomem satysfakcji z obsługi logistycznej.

Słowa kluczowe: innowacje, innowacyjność, usługodawcy logistyczni, łańcuchy dostaw
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.