A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

TransBaltic Extension

Wykonawca projektu:

Koordynator: Lahti Region Development LADEC Ltd (Finlandia)
Partnerzy: Instytut Logistyki i Magazynowania (Poznań), Instytut Morski w Gdańsku (Polska), Port of Bodø (Norwegia), Port of Hamburg Marketing (Niemcy).

Zasięg terytorialny: międzynarodowy
Źródło finansowania: Komisja Europejska, Baltic Sea Region Programme 2007-2013
Wartość projektu: 1 278 900 EUR
Czas realizacji projektu: 2013, 2014
Główny cel projektu:

1. Rozwój narzędzi wspierających decyzje o inwestycjach w infrastrukturę transportową regionu i poszczególnych krajów.
2. Przygotowanie planu działania zawierającego niezbędne przedsięwzięcia mające na celu realizację funkcji bramy transportowej dla zewnętrznych potoków towarowych, biorąc równocześnie pod uwagę aspekty ekologicznego, zrównoważonego rozwoju regionu.
3. Wdrożenie koncepcji biznesowych z zakresu transportu w celu ich późniejszego upowszechniania na szczeblu regionu.
4. Doskonalenie przeglądu bieżących projektów i inicjatyw odnoszących się do rozwoju sieci transportowej regionu Morza Bałtyckiego oraz doprowadzenie do synergii działań poprzez wspólne debaty i przedsięwzięcia oraz uzgodnienie niezbędnych wspólnych działań w celu ukształtowania i dalszego zintegrowania systemu transportowego regionu.

Opis:

Projekt realizowany od 11.06.2013 r. do 11.10.2014 r.
Projekt Transbaltic Extension jest kontynuacją projektu Transbaltic. We wcześniejszym projekcie  osiągnięto założone cele, a wyniki prac projektowych skłoniły uczestników projektu do rozwinięcia oraz wdrożenia inicjatyw określonych w Makroregionalnym Planie Przedsięwzięć Transportowych (MPPT) sformułowanym w oryginalnym projekcie Transbaltic. Plan ten zawierał przedsięwzięcia mogące wpłynąć pozytywnie na dostępność transportową regionu Morza Bałtyckiego jak i integrację systemów transportowych krajów należących do regionu.

Słowa kluczowe: transport, transport morski, region Morza Bałtyckiego, infrastruktura logistyczna punktowa
Located in: Projekt EU
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.