A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

TOOP - The Once-Only Principle Project

Wykonawca projektu:

Koordynator: Tallinn University of Technology (Estonia).
Partnerzy: Austria, Belgium, Bulgaria, Denmark, Estonia, Finland, Germany, Greece, Italy, Latvia, Lithuania, Luxemburg, The Netherlands, Norway, Poland (Instytut Logistyki i Magazynowania), Portugal, Romania, Sweden, Slovenia, Slovakia, Turkey.

Zasięg terytorialny: międzynarodowy
Źródło finansowania: Programu Badań i Innowacji Horizon 2020
Wartość projektu: 8 mln EUR
Czas realizacji projektu: 2017, 2018, 2019
Główny cel projektu:

Zbadanie i zademonstrowanie w praktyce działania „zasady jednorazowości” w aspekcie transgranicznym (ponad granicami krajów UE) w ramach kontaktów pomiędzy administracją publiczną w UE, a przedsiębiorcami.

Opis:

Zasada jednorazowości mówi o tym, że administracja publiczna powinna wymagać od obywateli i przedsiębiorców informacji tylko raz. Rolą administracji publicznej jest zapewnienie wymiany informacji między sobą, przy jednoczesnym zachowaniu obowiązujących ograniczeń prawnych. Rozwiązanie techniczne stworzone w projekcie TOOP zostanie przetestowane w ramach trzech obszarów pilotażowych: Transgraniczne e-usługi dla biznesu, Aktualizacja danych firm oraz Certyfikaty statku i załogi online.
Rezultatem projektu będzie unikatowa architektura IT, która w optymalny sposób i w oparciu o istniejące już rozwiązania techniczne, połączy rejestry i systemy informatyczne instytucji publicznych UE. Usprawnienie publicznych e-usług w wymiarze transgranicznym pozwoli przedsiębiorstwom zaoszczędzić czas i koszty związane z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą na skalę ogólnoeuropejską.
Projekt trwa od 1 stycznia 2017 r. do czerwca 2019 r.
W projekcie bierze udział Instytut Logistyki i Magazynowania wraz z 51 organizacjami z 21 państw członkowskich.

Słowa kluczowe: administracja publiczna, projekty EU, e-usługi, wymiana informacji,IT, systemy informatyczne, przedsiębiorstwa, rejestry
Located in: Projekt EU
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.