A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

T-Scale

Wykonawca: Instytut Logistyki i Magazynowania
Przeznaczenie:

T-Scale jest to kompleksowe narzędzie wspierające współpracę niezależnych firm w organizacji procesów transportowych. Kluczowym elementem rozwiązania jest elektroniczna platforma umożliwiająca wymianę informacji w czasie rzeczywistym pomiędzy firmami zaangażowanymi w realizację procesów transportowych. Poszczególne podmioty realizujące działania na platformie T-Scale pełnią określone role. Firmy definiujące potrzeby przewozowe są użytkownikami transportu. Za planowanie przewozów i generowanie skonsolidowanych zleceń transportowych odpowiedzialny jest koordynator transportu, pełniący jednocześnie rolę pośrednika pomiędzy nadawcami ładunków a przewoźnikami. Dodatkowym podmiotem w całym procesie jest Instytut Logistyki i Magazynowania pełniący rolę koordynatora technicznego i merytorycznego. ILiM sprawuje nadzór nad techniczną stroną funkcjonowania platformy, realizuje kwartalne audyty efektowności planowania transportu oraz zapewnia stabilność i bezpieczeństwo rozwiązania.
T-Scale nie jest kolejną giełdą transportową. Zasadniczą przewagą tego rozwiązania jest pełna koordynacja realizowanych procesów celem zrównoważonego wykorzystania dostępnych zasobów transportowych. Co więcej T-Scale bazuje na jednolitych globalnych standardach komunikacji zgodnych z systemem GS1.
T-Scale powstał na bazie doświadczeń badawczych i konsultingowych zespołu ekspertów Instytutu Logistyki i Magazynowania jako odpowiedź na rynkowe potrzeby przedsiębiorstw. T-Scale umożliwia użytkownikom transportu grupowanie potrzeb przewozowych, celem redukcji ponoszonych kosztów transportu. Dzięki proponowanemu rozwiązaniu dostawcy usług transportowych, mają możliwość zwiększenia stopnia wypełnienia ładowności pojazdu oraz eliminacji pustych powrotów.
T-Scale to  prosty sposób dla przedsiębiorstw  na uzyskanie oszczędności oraz na skrócenie czasu wykonywania zadań. Kolejną zaletą jest redukcja natężenia ruchu, czyli zmniejszenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko.

Funkcjonalność: Logistyka
Wdrożenie: TAK
2015

Platforma wykorzystywana jest przez Farmada Transport, która koordynuje grupę transportową utworzoną w ramach Neuca S.A.

Wersja edukacyjna: NIE
Słowa kluczowe: transport, procesy logistyczne, platformy elektroniczne, narzędzia informatyczne, standardy GS1
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.