A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Rozszerzenie funkcjonalności aplikacji MonZa z uwzględnieniem możliwości zastosowania koncepcji CPFR współpracy partnerów w łańcuchu dostaw

Wykonawca: Instytut Logistyki i Magazynowania
Program/Priorytet: Temat statutowy S-3136-0-2010
Rodzaj: praca badawcza realiz. w ramach dział.statutowej
Czas realizacji badania: 2010
Główny cel badania:

Rozszerzenie funcjonalności aplikacji informatycznej MonZa o nastepujące moduły: Prognozy, Zamówienia, Raporty. Celem prac było również pogłębienie wiedzy w zakresie strategii współpracy partnerów w łańcuchu dostaw, implementującej założenia CPFR, oraz rozwój kompetencji w zakresie metod i narzędzi zarządzania łańcuchem dostaw i poprawy wyników współpracy partnerów, implementujących założenia SCOR i CPFR.

Opis:

Projekt realizowany od 17 maja 2010 r. do 31 grudnia 2010 r. W ramach projektu zrealizowano dwa zadania. Pierwsze dotyczyło analizy koncepcji CPFR w kontekście możliwości implementacji jej elementów w łańcuchu dostaw. Natomiast drugie zadanie związane było z rozszerzeniem funcjonalności aplikacji MonZa. W ramach zadania drugiego opracowano specyfikacje pod poszczególne moduły, na podstawie których wypracowane algorytmy zostały "zaszyte" w aplikacji. W kolejnym kroku opracowana została instrukcja użytkownika, zawierająca opis postępowania podczas korzystania z poszczególnych modułów.
  Przeprowadzenie analizy koncepcji CPFR w kontekście możliwości implementacji jej elementów w łańcuchu dostaw umożliwiło zapoznanie się z zasadami i korzyściami stosowania koncepcji CPFR. W ramach prac rozpoznano również przykłady wdrożeń koncepcji CPFR w praktyce. Zrealizowane prace przyczynią się do możliwości realizacji działań wdrożeniowych w przedsiębiorstwach, które chcą funkcjonować zgodnie z koncepcją CPFR.

Słowa kluczowe: aplikacje informatyczne, MonZa, łańcuchy dostaw, zarządzanie łańcuchem dostaw
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.