A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Metodyka wykorzystania BPMN w procesie stanowienia prawa

Wykonawca: Instytut Logistyki i Magazynowania
Program/Priorytet: S-3783-1-2014
Rodzaj: praca badawcza realiz. w ramach dział.statutowej
Czas realizacji badania: 2014
Główny cel badania:

Instytut Logistyki i Magazynowania w ramach działalności statutowej prowadził projekt „Analiza, symulacja i optymalizacja procesów regulowanych w aktach prawa w pracach nad stanowieniem prawa w Polsce” mający na celu przygotowanie metodyki symulacji i optymalizacji procesów regulowanych w aktach prawa w celu wykorzystania w procesie stanowienia prawa. Zakłada on nowatorskie zastosowanie notacji Business Process Modeling w procesie tworzenia lub zmiany prawa.

Opis:

Metodyka wykorzystania BPMN w procesie stanowienia prawa opisuje krok po kroku etapy nowatorskiego zastosowania notacji Business Process Modeling w procesie tworzenia lub zmiany prawa. Jej zastosowanie ma na celu zamodelowanie przebiegu zidentyfikowanych procesów w ramach obowiązujących lub nowo tworzonych przepisów oraz ocenę kompletności, logiki i wąskich gardeł w obowiązujących lub nowo tworzonych przepisach prawa oraz znalezienie błędów w zdefiniowanych procesach. Modelowanie i symulacja zmian prawa ma na celu ocenę poprawności zaproponowanych zmian oraz zapewnienie logiki przebiegu procesów i nadanie jednoznaczności i zrozumiałości zmienionych przepisów prawa. 

Słowa kluczowe: metodyki, prawo, e-usługi, usługi elektroniczne, procesy, symulacje
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.