A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

ENCLOSE - ENergy efficiency in City LOgistics Services for small and mid-sized European Historic Towns

Wykonawca projektu:

Koordynator: Memex (Włochy) 
Partnerzy: Municipality of Lucca (Włochy), Posten Norge, Trondheim (Norwegia), Municipality of s’Hertogenbosch (Holandia), Association Plan Strategico, Burgos (Hiszpania), Municipality of Almada (Portugalia), Municipality of Dundee (Wielka Brytania), Municipality of Alba Julia (Rumunia), Municipality of Serres (Grecja), Municipality of Balchik (Bułgaria), EATHR, European Association of Historic Towns and Regions, M&C Marketing & Communication (Włochy), Energy Agency for Southeast Sweden (Szwecja), Tipperary Energy Agency (Irlandia), Austria Tech (Austria), ILIM (Polska).

Zasięg terytorialny: międzynarodowy
Źródło finansowania: Komisja Europejska, IEE - Intelligent Energy Europe
Wartość projektu: 2.105.958 EUR
Czas realizacji projektu: 2012, 2013, 2014
Główny cel projektu:

Zwiększanie świadomości na temat wyzwań stojących przed efektywną energetycznie i zrównoważoną logistyką miejską w małych i średnich miastach historycznych w Europie (MSMH) oraz na temat konkretnych możliwości osiągnięcia znaczącej poprawy i korzyści poprzez wdrażanie i zastosowanie odpowiednich i efektywnych środków specjalnie dostosowanych do tego typu środowisk miejskich.

Opis:

Projekt ENCLOSE rozpoczął się w maju 2012 r. i jego realizacja potrwa do listopada 2014 r. Wykorzystując oraz rozwijając istniejące doświadczenia, projekt ENCLOSE przyczyni się do eliminacji ewentualnych barier oraz propagowania wiedzy nt. możliwych rozwiązań dla wielu małych i średnich historycznych miast europejskich oraz zbada i zademonstruje możliwość transferu tych rozwiązań pomiędzy miastami. W ramach projektu planowana jest promocja oraz przyszłościowe wykorzystanie energooszczędnych i zrównoważonych rozwiązań dla logistyki miejskiej w jak największej liczbie małych i średnich historycznych miast Europy.

Słowa kluczowe: logistyka miejska
Located in: Projekt EU
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.