A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

MARELITT Baltic

Wykonawca projektu:

Koordynator: Gmina Simrishamn (Szwecja)
Partnerzy: Maritime University of Szczecin (Polska), Kolobrzeg Fish Producers Group (Polska), WWF Poland Foundation (Polska), Institue of Logistics and Warehousing (Polska), Estonian Divers Association (Estonia), Keep the Estonian Sea Tidy (Estonia) WWF Germany (Niemcy), Keep Sweden Tidy(Szwecja)  

Zasięg terytorialny: międzynarodowy
Źródło finansowania: Interreg Baltic Sea Region Programme 2014-2020
Wartość projektu: 3,8 mln EUR
Czas realizacji projektu: 2016, 2017, 2018, 2019
Główny cel projektu:

Celem projektu jest ograniczanie wpływu odpadów morskich w formie porzuconych narzędzi połowowych na środowisko Morza Bałtyckiego.

Opis:

Porzucone narzędzia połowowe stanowią na całym świecie źródło odpadów morskich mających skrajnie niebezpieczny wpływ na ekosystem morski. Mimo intensywnego zainteresowania mediów problem ten nie jest powszechnie znany ani w sektorze rybołówstwa ani wśród polityków. Projekt stanowi pierwszą  transnarodową inicjatywę na świecie w celu wypracowania kompleksowego, zorientowanego na działania, angażującego wszystkie grupy docelowe rozwiązania w celu przekształcenia tego rozmytego problemu w jasne, przejrzyste i widoczne zagadnienie przyczyniające się do zwiększenia gotowości do działania na arenie międzynarodowej. Projekt będzie stanowić podstawę wszelkich działań przeszukiwania wód Morza Bałtyckiego w przyszłości. Przyczyni się do oczyszczenia Morza Bałtyckiego z odpadów morskich i substancji niebezpiecznych, a także rozwinie zrównoważoną gospodarkę porzuconymi narzędziami połowowymi.
Rolą Instytutu Logistyki i Magazynowania jest wypracowanie rozwiązania w zakresie systemu identyfikacji elementów narzędzi połowowych pozwalającego na wdrożenie rozwiązań systemowych.
Projekt realizowany od 1.03.2016 do 28.02.2019 r.

Słowa kluczowe: odpady, odpady morskie, ochrona środowiska, ekologistyka, substancje niebezpieczne, identyfikacja, narzędzia identyfikacji, projekty EU
Located in: Projekt EU
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.