A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

NSB Core - North Sea Baltic Connector of Regions

Wykonawca projektu:

Koordynator: Helsinki-Uusimaa Regional Council (Finlandia)
Partnerzy: Institute of Logistics and Warehousing (Polska), State of Berlin (Niemcy), VASAB Secretariat City of Helsinki (Finlandia), Riga Planning Region (Łotwa), Port of Hamburg Marketing Registered Association (Niemcy), Kaunas City Municipal administration (Litwa), Self-Government of Mazowieckie Voivodeship (Polska), Investor Center Ostbrandenburg GmbH (Niemcy), Limowa Association (Finlandia), City of Hämeenlinna (Finlandia), Municipality of Kaunas District (Litwa), Marshal’s Office of the Podlaskie Voivodeship (Polska), City of Tallinn (Estonia), Kvarken Council (Finlandia)

Zasięg terytorialny: międzynarodowy
Źródło finansowania: Interreg Region Morza Bałtyckiego
Wartość projektu: 3,3 mln EUR
Czas realizacji projektu: 2016, 2017, 2018, 2019
Główny cel projektu:

Poprawa dostępności do wschodniej części korytarza transportowego North Sea Baltic (należącego do sieci TEN-T) i regionu Morza Bałtyckiego w zakresie zrównoważonego transportu towarowego i pasażerskiego.

Opis:

Działania projektowe obejmują logistykę, dalekobieżne dojazdy do pracy oraz międzynarodowe budowanie społeczności. W logistyce projekt podkreśla znaczenie połączenia wkładu operatorów transportowych i sektora przedsiębiorstw w poprawę interoperacyjności i przedstawia poglądy poszczególnych graczy na temat środków potrzebnych do usunięcia wąskich gardeł na przejściach granicznych.
Dla dalekobieżnych dojazdów do pracy projekt podkreśla potrzebę synchronizacji transportu dalekobieżnego z miejskimi systemami transportu. Obejmuje to zarówno rozwiązania infrastrukturalne, jak i ITS, które są rozwijane w wybranych głównych korytarzach. W ramach ITS projekt działa jako platforma dla aplikacji ponadnarodowych dla lokalnych usługodawców. Wyniki projektu przyczynią się do interoperacyjności, przenosząc punkt widzenia przewoźników i rozwiązania ITS na rozwój logistyki i transportu pasażerskiego na poziomie międzynarodowym.
W tworzeniu polityki projekt przenosi międzynarodową perspektywę na planowanie przestrzenne w transporcie, ponieważ często odbywa się to w niewielkiej synchronizacji między krajami. Projekt tworzy wspólną ponadnarodową wizję rozwoju regionalnego z zaleceniami dla decydentów w transporcie pasażerskim i towarowym. Wizja łączy węzły drugiego poziomu i trasy dostępu z systemem CNC i poprawia pozycję obszarów transgranicznych. Rola węzłów miejskich pozostaje kluczowa jako punktów usługowych między CNC a odległymi obszarami.
NSB CoRe przyczyni się do realizacji strategii rozwoju europejskiej sieci transportowej TEN-T na poziomie regionalnym i lokalnym poprzez połączenie jej z obszarem Morza Bałtyckiego.
Czas trwania projektu: od maja 2016 r. do kwietnia 2019 r.

Słowa kluczowe: projekty EU, korytarze transportowe, sieci transportowe, logistyka miejska, transport miejski, rozwój regionalny, transport pasażerski
Located in: Projekt EU
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.