A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Podstawy funkcjonowania przedsiębiorstw dla logistyków

Autor: Andrzejczyk Paweł, Pawłowski Krzysztof
Rok wydania: 2013
Wydawnictwo: Instytut Logistyki i Magazynowania
Miejsce wydania: Poznań
ISBN: 978-83-63186-40-1
Opis fizyczny: 368 s.
Streszczenie:

Książka jest podręcznikiem uzupełniającym dla osób kształcących się w zawodzie technik logistyk według nowej podstawy programowej. Zawiera  syntetyczną prezentację  efektów kształcenia wspólnych dla wszystkich zawodów, a przede wszystkim zagadnienia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy - (BHP) oraz podejmowaniem  i prowadzeniem działalności gospodarczej - (PDG).  Intencją autorów było także  przedstawienie efektów kształcenia wspólnych dla zawodów w ramach obszaru administracyjno-usługowego, stanowiących podbudowę do kształcenia w zawodzie technik logistyk. 
Struktura książki podporządkowana została logice funkcjonowania przedsiębiorstw,  z uwzględnieniem roli logistyki jako funkcji wspierającej działalność operacyjną i strategiczną  w przedsiębiorstwie. Dodatkowym atutem w  ugruntowywaniu zdobytej wiedzy są testy sprawdzające,  zamieszczone po każdym rozdziale.  
Podręcznik przygotowuje do zdobywania umiejętności samodzielnej analizy funkcjonowania przedsiębiorstwa przy zastosowaniu odpowiednich metod, technik i narzędzi badań marketingowych i statystycznych, a znajomość podstaw ekonomii i zasad BHP pozwoli przyszłym logistykom na podjęcie racjonalnych działań w pracy zawodowej.
W książce poruszane są różne zagadnienia  z zakresu ekonomii, prowadzenia działalności gospodarczej, a także zasad BHP.  Przedstawione wątki teoretyczne przeplatają się z praktyczną wiedzą z obszaru logistyki.

Słowa kluczowe: zarządzanie przedsiębiorstwem, przedsiębiorstwa, logistyka, BHP, bezpieczeństwo i higiena pracy
Located in: Publikacja
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.