A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Kształcenie kadr dla logistyki - doświadczenia, kierunki zmian

Autor: Fechner Ireneusz
Źródło: Opakowania w łańcuchu dostaw. Wybrane problemy s. 227-236
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Polska Izba Opakowań
Miejsce wydania: Warszawa
Streszczenie:

Edukacja logistyczna obejmuje kształcenie w szkołach ponadgimnazjalnych i policealnych, wyższych uczelniach oraz w ośrodkach szkoleniowych. W 2015 roku uczestniczyło w nim 115 szkół wyższych, 510 szkół ponadgimnazjalnych i 77 policealnych oraz 141 ośrodków szkoleniowych. Wielości form kształcenia towarzyszy różnorodność programów nauczania. Nadzór nad kształceniem logistycznym jest rozdzielony pomiędzy dwa ministerstwa: Ministerstwo Edukacji Narodowej (szkoły pond gimnazjalne i policealne) oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe). Formalne potwierdzanie wykształcenia i kwalifikacji zawodowych może komplikować rozpoznawanie w procesach rekrutacyjnych rzeczywistych kompetencji zawodowych absolwentów. Edukacja logistyczna w kolejnych latach będzie podlegała zmianom. Programy kształcenia będą musiały uwzględniać zmiany w procesach logistycznych i łańcuchach dostaw dokonujące się pod wpływem rozwoju technologii informatycznych, które wywierają silny wpływ na działalność przedsiębiorstw. Postępujący niż demograficzny może zmusić część szkół do rezygnacji z kształcenia logistycznego.

Słowa kluczowe: edukacja logistyczna
Located in: Publikacja
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.