A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9
T-Scale
Wykonawca: Instytut Logistyki i Magazynowania
Przeznaczenie:

T-Scale jest to kompleksowe narzędzie wspierające współpracę niezależnych firm w organizacji procesów transportowych. Kluczowym elementem rozwiązania jest elektroniczna platforma umożliwiająca wymianę informacji w czasie rzeczywistym pomiędzy firmami zaangażowanymi w realizację procesów transportowych. Poszczególne podmioty realizujące działania na platformie T-Scale pełnią określone role. Firmy definiujące potrzeby przewozowe są użytkownikami transportu. Za planowanie przewozów i generowanie skonsolidowanych zleceń transportowych odpowiedzialny jest koordynator transportu, pełniący jednocześnie rolę pośrednika pomiędzy nadawcami ładunków a przewoźnikami. Dodatkowym podmiotem w całym procesie jest Instytut Logistyki i Magazynowania pełniący rolę koordynatora technicznego i merytorycznego. ILiM sprawuje nadzór nad techniczną stroną funkcjonowania platformy, realizuje kwartalne audyty efektowności planowania transportu oraz zapewnia stabilność i bezpieczeństwo rozwiązania.
T-Scale nie jest kolejną giełdą transportową. Zasadniczą przewagą tego rozwiązania jest pełna koordynacja realizowanych procesów celem zrównoważonego wykorzystania dostępnych zasobów transportowych. Co więcej T-Scale bazuje na jednolitych globalnych standardach komunikacji zgodnych z systemem GS1.
T-Scale powstał na bazie doświadczeń badawczych i konsultingowych zespołu ekspertów Instytutu Logistyki i Magazynowania jako odpowiedź na rynkowe potrzeby przedsiębiorstw. T-Scale umożliwia użytkownikom transportu grupowanie potrzeb przewozowych, celem redukcji ponoszonych kosztów transportu. Dzięki proponowanemu rozwiązaniu dostawcy usług transportowych, mają możliwość zwiększenia stopnia wypełnienia ładowności pojazdu oraz eliminacji pustych powrotów.
T-Scale to  prosty sposób dla przedsiębiorstw  na uzyskanie oszczędności oraz na skrócenie czasu wykonywania zadań. Kolejną zaletą jest redukcja natężenia ruchu, czyli zmniejszenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko.

T-Traco
Wykonawca: Instytut Logistyki i Magazynowania, CallFreedom
Przeznaczenie:

T-Traco to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające globalne monitorowanie środków transportu, ładunków oraz komunikację z kierowcami z pominięciem wysokich opłat roamingowych. Dzięki własnym elementom sieci komórkowej oraz integracji z największymi operatorami telefonii komórkowej, system jest w stanie zaoferować korzystne cenowo usługi w zakresie połączeń telefonicznych, przesyłania danych i telemetrii w kraju jak i zagranicą.
Wykorzystanie systemu T-Traco pozwala na kilkunastoprocentową redukcję kosztów monitorowania pojazdów dzięki:
- nielimitowanej liczbie wysyłanych danych o pojeździe i ładunku,
- płaskiej stawce miesięcznej, jednakowej na całym świecie,
- niższej cenie połączeń w roamingu (od 40% do 90% w stosunku do tradycyjnych operatorów).

Podstawowe funkcjonalności systemu T-Traco:
- Pełen track&trace z możliwością kontroli temperatury i wilgotności w czasie rzeczywistym środków transportu jak i kontenerów.
- Komunikacja z kierowcami, śledzenie statusów wraz z systemem alertów, archiwizowanie tras wraz ze wszystkimi zdarzeniami.
- Monitorowanie podstawowych parametrów samochodu (np. prędkość, długości tras).
- Możliwość dokumentowania zdarzeń transportowych (zdjęcie, nagranie video).
 
Podstawą działania systemu jest autorski system telekomunikacyjny oraz własne karty SIM pozwalające na przesyłanie danych oraz korzystanie z połączeń wiodących operatorów telefonii komórkowej na całym świecie.  
System T-Traco powstał na bazie doświadczeń badawczych i konsultingowych zespołu ekspertów Instytutu Logistyki i Magazynowania oraz spółki CallFreedom jako odpowiedź na rynkowe potrzeby przedsiębiorstw.

Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.