A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9
Farmaceutyczny łańcuch dostaw w dwuwymiarze. Serializacja bez tajemnic
Autor: Gawrońska Anna
Źródło: Logistyka 2018 nr 5, s. 72-75
Rok wydania: 2018
Streszczenie:

Jednym z wyzwań, z jakimi boryka się branża farmaceutyczna, jest zjawisko związane z fałszowaniem produktów leczniczych na szeroką skalę. Konsekwencji tego zjawiska jest bardzo wiele, a kluczowym jest zagrożenie bezpieczeństwa produktów i w - rezultacie - zagrożenie zdrowia i życia pacjentów. Problemy związane z fałszowaniem produktów leczniczych stanowią genezę Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/62/UE z dnia 8 czerwca 2011 roku, zmieniającej dyrektywę 2001/83/WE w sprawie wspólnotowego kodeksu odnoszącego się do produktów leczniczych stosowanych u ludzi - w zakresie zapobiegania wprowadzaniu sfałszowanych produktów leczniczych do legalnego łańcucha dystrybucji. Artykuł dotyczy wymogów tej dyrektywy i standardów GS1.

Słowa kluczowe: farmacja, prawo, dyrektywy unijne, AI, automatyczna identyfikacja, leki, bezpieczeństwo, standardy GS1
FLAVIA - istotnym korytarzem dla Europy Południowo-Wschodniej
Autor: Jeleń Izabela, Kirchner Małgorzata
Źródło: Logistyka 2011 nr 1, s. 40
Rok wydania: 2011
Streszczenie:
Artykuł dotyczy realizacji projektu Flavia, pozwalającego na umocnienie oraz skoordynowanie wymiany towarowej oraz procesów transportowych pomiędzy krajami Europy Centralnej, a Europy Południowo - Wschodniej.
Słowa kluczowe: projekty EU, FLAVIA, komodalność, transport
Flavia project as a solution for supply chain inefficiency
Autor: Foltyński Marcin, Jeleń Izabela, Guszczak Bartosz
Źródło: Logistyka 2011 nr 6 (dodatek CD nr 1 "Logistyka - nauka: Artykuły recenzowane")
Rok wydania: 2011
Streszczenie:

Artykuł jest prezentacją demograficznych i gospodarczych parametrów rozwoju w logistycznym korytarzu FLAVIA, jak również identyfikacją potrzeb uczestników rynku logistyki w zaangażowanych regionach. Każdy kraj korytarza FLAVIA ma swoją specyfikę, którą należy przestrzegać, ale głównym celem tego artykułu jest przedstawienie typowych wspólnych problemów oraz słabych punktów, które muszą być niwelowane dla rozwoju transportu towarowego oraz całych łańcuchów logistycznych.

Słowa kluczowe: projekty unijne, Unia Europejska, transport intermodalny, FLAVIA, łańcuchy dostaw, logistyka
Funkcjonowanie i rozwój transportu. Zeszyt Naukowy UG
Autor: Rydzkowski Włodzimierz (redakcja naukowa)
Źródło: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Gdańskiego nr 41. Ekonomika Transportu Lądowego
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Uniwersytet Gdański
Miejsce wydania: Gdańsk
ISBN: 0208-4821
Opis fizyczny: 196 s.
Streszczenie:

Zeszyt zawiera 14 artykułów autorstwa pracowników Katedry Polityki Transportowej UG oraz Katedry Badań Porównawczych Systemtów Transportowych UG. Teksty dotyczą problemów funkcjonowania transportu w Polsce, wpływu otoczenia prawno-instytucjonalnego na warunki rozwoju przedsiębiorstw transportowych w Polsce, kosztów projektów infrastrukturalnych, funkcjonowania europejskich portów lotniczych, szans i zagrożeń transportu drogowego w Polsce, planowania transportu miejskiego, systemu elektronicznej opłaty za korzystanie z infrastruktury drogowej, problemów rozwoju infrastruktury dróg wodnych śródlądowych w Polsce, integracji transportu pasażerskiego kolejowego z miejskim, logistycznych uwarunkowań działalności transportowej.

Słowa kluczowe: warunki rozwoju rynku transportowego, transport, infrastruktura dróg wodnych śródlądowych, infrastruktura logistyczna, ryzyko kosztowe, transport wodny śródlądowy, transport lotniczy, trasnport drogowy, elektroniczny pobór opłat, opłaty za dostęp do infrastruktury drogowej, viatoll, transport miejski, transport pasażerski, transport kolejowy
Funkcjonowanie małych i średnich firm produkcyjnych w łańcuchu dostaw
Autor: Kisperska-Moroń D., Klosa E., Świerczek A., Piniecki R.
Rok wydania: 2010
Wydawnictwo: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Miejsce wydania: Katowice
ISBN: 978-83-7246-438-5
Opis fizyczny: 195 s.
Streszczenie:

Rozwój małych i średnich firm produkcyjnych (MSP) jest coraz większy i stale zwiększa się liczba osób znajdujących w nich zatrudnienie. Małe i średnie firmy uzupełniają rynek w zakresie produkcji wyrobów i świadczenia usług, a także ożywiają lokalną gospodarkę. Te przesłanki oraz rezultaty procesów transformacji polskiej gospodarki sprawiają, że małe i średnie firmy produkcyjne wymagają nowego spojrzenia, a także bardziej profesjonalnego zarządzania tym sektorem przedsiębiorstw. Przedmiotem zainteresowania niniejszej pracy są małe i średnie przedsiębiorstwa produkcyjne funkcjonujące w ramach zintegrowanych łańcuchów dostaw. Jeżeli firma produkcyjna ma odnieść sukces, musi uwzględniać zagadnienia zarządzania łańcuchem dostaw we wszystkich swoich aspektach zarządzania operacjami. Polega ono na planowaniu, ustalaniu harmonogramów oraz kontrolowaniu czynności pozwalających na przekształcenie nakładów w gotowe produkty. Dobrze rozwinięta wewnętrzna funkcja operacyjna firm produkcyjnych jest bardzo ważna dla ich istnienia, ale nie jest dla nich wystarczająca. Menedżerowie firm produkcyjnych, zwłaszcza tych z sektora MSP, muszą zrozumieć, w jaki sposób połączyć swoje operacje z partnerami z łańcucha dostaw.

Słowa kluczowe: przepływ produktów, sektor MSP, przedsiębiorstwo, małe i średnie przedsiębiorstwa, niepewność, zarządzanie zasobami ludzkimi, outsourcing, ryzyko, łańcuchy dostaw
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.