A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9
I jak tu nie próbować (cz. 1)
Autor: Krojenka Zbyszko
Źródło: Logistyka 2013 nr 2, s. 40
Rok wydania: 2013
Streszczenie:

Artykuł kierowany jest do osób, które ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo i higienę pracy systemów wysokiego składowania opartych na regałach paletowych.

Słowa kluczowe: bezpieczeństwo i higiena pracy, BHP, magazynowanie, składowanie, regały, regały paletowe
I jak tu nie próbować (cz. 2)
Autor: Krojenka Zbyszko
Źródło: Logistyka 2013 nr 3, s. 33
Rok wydania: 2013
Streszczenie:

Artykuł dotyczy szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Słowa kluczowe: BHP, bezpieczeństwo pracy, magazynowanie
Identyfikacja i porównanie podstawowych czynników generowanych przez magazyn, wpływających na środowisko naturalne
Autor: Żuchowski Wiktor
Źródło: Logistyka 2015 nr 2, s. 30-35
Rok wydania: 2015
Streszczenie:

Magazyn, jak każdy obiekt budowlany, emituje gazy cieplarniane, do których redukcji zobowiązały się kraje Unii Europejskiej. Redukcja emisji wymaga określenia potencjalnych, najbardziej istotnych jej źródeł. Stąd konieczna jest identyfikacja i klasyfikacja źródeł emisji gazów cieplarnianych, konsumpcji wody oraz wytwarzania zanieczyszczeń. W artykule zostało przedstawione zestawienie podsumowujące konsumpcję i emisję, przeliczone na ekwiwalent dwutlenku węgla, przy przyjętych założeniach dla przykładowego, modelowego magazynu. Na podstawie zestawienia można stwierdzić, że mimo zbliżonego zapotrzebowania na moc w stosunku rocznym wózków widłowych, ogrzewania i oświetlenia, zdecydowanie największy negatywny wpływ na środowisko w przykładowym magazynie mają wózki widłowe, i na nich powinny skupić się wysiłki mające na celu redukcję emisji. Na drugim biegunie znajduje się ogrzewanie, o stosunkowo najniższym poziomie emisji eCO2, ponad dwukrotnie mniejszym, niż emisje pochodzące z wózków widłowych. Łączna konsumpcja wody (na potrzeby pracowników / procesu magazynowego i nawadniania), odprowadzanie ścieków oraz produkcja śmieci nie są porównywalne z wykorzystaniem energii, ze względu na brak wspólnego „mianownika”. Z założenia należy traktować je na równym poziomie z czynnikami generującymi emisję gazów cieplarnianych.

Słowa kluczowe: emisja dwutlenku węgla, środowisko naturale, ekologistyka, procesy magazynowe, obiekty magazynowe
Identyfikacja inicjatywy klastrowej jako systemu logistycznego
Autor: Frankowska Marzena, Jedliński Mariusz
Źródło: Klastry - wiedza, innowacyjność, rozwój, Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego nr 719 z serii "Ekonomiczne Problemy Usług" nr 94, s. 93-106
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: Uniwersytet Szczeciński
Miejsce wydania: Szczecin
Streszczenie:

Rosnące zainteresowanie problematyką klastrów, które coraz częściej traktowane są jako istotne narzędzie wspierające wzrost konkurencyjności gospodarek krajowych i regionalnych i planowania ich rozwoju, ma swoje podłoże w wyniku publikacji M.E. Portera1, dzięki któremu zwrócono uwagę na potencjał konkurencyjny tkwiący w lokalnych skupieniach przedsiębiorstw. Z tego powodu potencjał zdolności tworzenia wartości dodanej przez uczestników inicjatywy klastrowej skłania do poszukiwań możliwości ekstrakcji osiąganych korzyści również na płaszczyźnie logistyki. Stąd celem artykułu jest przedstawienie inicjatywy klastrowej jako systemu logistycznego o określonych cechach oraz wyzwań, które temu towarzyszą.(tekst z oryginału)

Słowa kluczowe: klastry, konkurencyjność
Identyfikacja narzędzi w technologii RFID
Autor: Majewski Jerzy
Źródło: Utrzymanie Ruchu 2014 nr 3, s. 3-6
Rok wydania: 2014
Streszczenie:

Artykuł poświęcony zastosowaniu technologii RFID.

Słowa kluczowe: RFID, ICT,technologie, identyfikacja radiowa
Identyfikacja pochodzenia i cyklu życia produktu: RFID w służbie procesów wytwórczych
Autor: Markowski Tomasz
Źródło: Utrzymanie Ruchu 2015 nr 1 s. 7-10
Rok wydania: 2015
Streszczenie:

Artykuł dotyczy automatyzacji procesów wytwórczych. Informowanie konsumenta o pochodzeniu produktu to obowiązek wynikający z rozporządzeń Rady i Parlamentu Europejskiego dla coraz większej grupy przedsiębiorstw. Jego spełnienie wymaga automatyzacji procesów identyfikacji produktów i materiałów w globalnych łańcuchach dostaw. Na wypełnienie obowiązków informacyjnych pozwala rozwój radiowych technologii znakowania i identyfikacji dowolnego obiektu. 

Słowa kluczowe: technologie radiowe, RFID, procesy wytwórcze, AI, automatyczna identyfikacja
Identyfikacja pochodzenia i cyklu życia produktu: RFID w służbie procesów wytwórczych
Autor: Markowski Tomasz
Źródło: Utrzymanie Ruchu 2015 nr 1 s. 7-10
Rok wydania: 2015
Streszczenie:

Informowanie konsumenta o pochodzeniu produktu to obowiązek wynikający z rozporządzeń Rady i Parlamentu Europejskiego dla coraz większej grupy przedsiębiorstw. Jego spełnienie wymaga automatyzacji procesów identyfikacji produktów i materiałów w globalnych łańcuchach dostaw. Dynamiczny rozwój radiowych technologii znakowania i identyfikacji dowolnego obiektu w procesach wytwórczych pozwala na coraz szersze ich stosowanie i wypełnienie obowiązków informacyjnych.

Słowa kluczowe: AI, automatyczna identyfikacja, identyfikacja produktów, regulacje UE, łańcuchy dostaw, technologie radiowe, RFID
Identyfikacja wyrobów medycznych i produktów leczniczych: Jak sprostać przyszłym wymaganiom prawnym?
Autor: Gawrońska-Błaszczyk Anna
Źródło: Ogólnopolski Przegląd Medyczny 2014 nr 7, s. 55-57
Rok wydania: 2014
Streszczenie:

Problem nielegalnych leków jest bolączką zarówno krajów rozwijających się, jak i wysoko rozwiniętych. Unia Europejska podejmuje szereg działań zmierzających do ograniczenia dostępności produktów sfałszowanych. Tymczasem istnieje zestaw narzędzi umożliwiających pełną identyfikowalność produktów od momentu ich wytworzenia, aż do wydania pacjentowi. Efektywnymi metodami sprostania wymogom nowej dyrektywy są globalne standardy GS1, które funkcjonują na świecie już od 40 lat.

Słowa kluczowe: produkty lecznicze, leki, prawo,automatyczna identyfikacja, AI, Unia Europejska, dyrektywy, farmacja, bezpieczeństwo pacjenta, bezpieczeństwo produktów
« Początek Poprzednia 1 2 3 Następna Koniec »
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.