A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9
KASSETS - skuteczne i efektywne rozwiązanie transportowe
Źródło: Logistyka 2012 nr 2, s. 57
Rok wydania: 2012
Streszczenie: Publikacja dotyczy europejskiego projektu KASSETTS realizowanego od 1 października 2010 r. do 31 marca 2012 r. przez Instytut Transportu i Logistyki w Bolonii oraz 7 partnerów z Europy.
Słowa kluczowe: projekty unijne, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, transport, procesy logistyczne, rozwój regionalny, fundusze unijne, Unia Europejska, koordynacja transportu
Kierunki rozwoju obsługi logistycznej
Autor: Hanus Piotr, Kempny Danuta, Kasperek Marek, Niestrój Krzysztof
Rok wydania: 2010
Wydawnictwo: Wydawnictwo UE Katowice
Miejsce wydania: Katowice
ISBN: 978-83-7246-607-5
Streszczenie:

W książce podjęto próbę identyfikacji najważniejszych zmian w obsłudze logistycznej, jakie miały miejsce w ostatnich latach. Przedstawiono możliwe sposoby badania tych zmian, wyniki badań poświęconych kolejnym generacjom operatorów oraz zarys koncepcji tzw. dostaw równobieżnych jako nowego rozwiązania w obsłudze.

Słowa kluczowe: obsługa logistyczna, generacje operatorów logistycznych, 3PL, 4PL, 5PL, migracja wartości, dostawy równobieżne, usługi logistyczne
Klaster intermodalny jako przykład inicjatywy jednostki badawczej
Autor: Stajniak Maciej, Hajdul Marcin
Źródło: Studia Ekonomiczne. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach 2014 z. 165, s. 111-119
Rok wydania: 2014
Streszczenie:

Polska, ze względu na swoje położenie geograficzne, może wykorzystywać praktycznie wszystkie gałęzie transportu do realizacji przewozów intermodalnych. Niestety, pomimo wielu prób rozwoju przewozów intermodalnych, ich udział w Polsce jest wciąż na bardzo niskim poziomie. Sytuacja ta, połączona ze wzrostem wymiany towarowej, powoduje, że coraz więcej dróg osiąga swoją maksymalną przepustowość, a efektywna i skuteczna organizacja procesów transportowych staje się coraz trudniejsza lub praktycznie niemożliwa. Problematyka rozwoju transportu intermodalnego w Polsce jest bardzo złożona. Istnieje wiele barier natury prawnej, administracyjno-organizacyjnej, ekonomiczno-finansowej czy techniczno-technologicznej, utrudniających większe wykorzystanie przewozów intermodalnych. Bariery te zostały zidentyfikowane w ramach wielu prac realizowanych przez Instytut Logistyki i Magazynowania, który opracował koncepcję utworzenia Polskiego Klastra Transportu Intermodalnego.
   Główną ideą klastra jest zintensyfikowanie działań zmierzających do rozwoju przewozów intermodalnych w Polsce.

Słowa kluczowe: transport intermodalny, klastry, Instytut Logistyki i Magazynowania
Kluczowe elementy skutecznego systemu identyfikowalności żywności
Autor: Sokołowski Grzegorz
Źródło: Logistyka 2014 nr 6, s. 69-71
Rok wydania: 2014
Streszczenie:

Istotą traceability jest możliwość monitorowania ruchu i pochodzenia danego produktu (partii produkcyjnej) na każdym etapie łańcuch dostaw, czyli możliwość uzyskania danych z poprzedniego etapu łańcucha (od kogo i co otrzymano?) i jednocześnie dostarczenia informacji do następnego etapu (do kogo i co wysłano?). W artykule przedstawiono, na czym polega istota traceability, jakie są rozwiązania, a także jak firmy w Polsce realizują wymogi traceability. Tekst powstał w oparciu o wyniki badań autora nad systemami traceability.

Słowa kluczowe: traceability, śledzenie żywności, łańcuchy dostaw, łańcuchy dostaw żywności, żywność, AI, automatyczna identyfikacja
Kod kreskowy: Jako wsparcie przy zgłaszaniu niepożądanych działań leków
Autor: Gawrońska Anna
Źródło: Przemysł Farmaceutyczny 2018 nr 3, s. 24-26
Rok wydania: 2018
Streszczenie:

Artykuł dotyczy zgłaszanie niepożądanych działań leków, które jest bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa farmakoterapii i może być realizowane z wykorzystaniem kodów kreskowych umieszczonych na opakowaniach produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce.

Słowa kluczowe: AI, automatyczna identyfikacja, kody kreskowe,farmacja, leki
Kody GS1 DataBar narzędziem zapewnienia bezpieczeństwa żywności w sprzedaży detalicznej
Autor: Frąckowiak Piotr
Źródło: Logistyka 2011 nr 3, s. 68-69
Rok wydania: 2011
Streszczenie:

Kody GS1 DataBar zostały opracowane z myślą o objęciu kodowaniem tych grup produktów, dla których stosowanie kodów EAN/UPC (na przykład kodu EAN-13) nie było do tej pory efektywne. Są to:
• produkty o małych rozmiarach oraz zło¬żonych, nieregularnych kształtach
• towary detaliczne o zmiennej ilości (mięso, drób, owoce morza, przetwo¬ry nabiałowe, pieczywo, artykuły rolne) kupony.

Słowa kluczowe: kody kreskowe, AI, automatyczna identyfikacja, GS1, żywność, bezpieczeństwo żywności, DataBar
Kody kreskowe i inne globalne standardy w biznesie
Autor: Hałas Elżbieta [red. nauk.]
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: Instytut Logistyki i Magazynowania
Miejsce wydania: Poznań
ISBN: 978-83-63186-24-1
Opis fizyczny: 368 s.
Streszczenie:

Zespół autorów książki postawił sobie za zadanie przedstawienie możliwie najszerszej i aktualnej informacji dotyczącej najważniejszych zagadnień związanych z unikalną identyfikacją produktów na rynku i problematyką automatycznej rejestracji danych. Stanowi ona kompendium wiedzy na temat dotychczasowych osiągnięć w tej dziedzinie oraz rozwoju międzynarodowych standardów. Monografia koncentruje się na systemie GS1 i wdrożeniach wykorzystujących standardy opracowane w ramach tego systemu. Od momentu wynalezienia kodu kreskowego powstało wiele systemów branżowych czy krajowych, ale to system GS1 jest obecnie jedynym spójnym układem zasad identyfikacyjnych i komunikacyjnych funkcjonujących na całym świecie, niezależnie od branży. Celem książki jest przybliżenie działania nowoczesnych technologii w łańcuchu dostaw oraz pokazanie nowej jakości i korzyści płynących z zastosowanych w nich standardów. Książka składa się czterech części opisujących: zasady stosowania standardów identyfikacyjnych, technologie wykorzystujące standardy identyfikacyjne (kody kreskowe, GDSN, EDI, EPC/RFID), reguły wdrożeniowe w całym łańcuchu dostaw, rozwiązania branżowe, dedykowane określonym obszarom.

Słowa kluczowe: kody kreskowe, automatyczna identyfikacja, AE, biznes, standardy, GS1
Kolej na kolej! 10 przykładów przeniesienia ładunków z transportu drogowego na kolejowy
Autor: Foltyński Marcin [red.]
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: Instytut Logistyki i Magazynowania
Miejsce wydania: Poznań
Opis fizyczny: 28 s.
Streszczenie:

Publikacja zawiera przykłady (pochodzące z 7 krajów europejskich) przeniesienia ładunków z transportu drogowego na kolejowy, które zidentyfikowano oraz opublikowano w ramach projektu FLAVIA.

Słowa kluczowe: transport drogowy, transport kolejowy, transport, transport intermodalny, dobre praktyki, projekty EU
« Początek Poprzednia 1 2 3 Następna Koniec »
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.