A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9
Nadzór nad regałami magazynowymi oddawanymi do użytku i podczas eksploatacji
Autor: Wojciechowski Adam
Źródło: Przemysł Spożywczy 2014 nr 8, s. 58
Rok wydania: 2014
Streszczenie:

Na różnych etapach w łańcuchach dostaw związanych z produkcją i dystrybucją artykułów spożywczych eksploatowane są magazyny. Wiele z nich wyposażonych jest w różnego rodzaju regały. Ich eksploatacja wymaga od użytkowników sprawowania nad nimi nadzoru, który zapewni odpowiednie bezpieczeństwo pracy w ich otoczeniu. W artykule omówiono zagadnienia związane z nadzorem nad najczęściej użytkowanymi w magazynach regałami paletowymi na etapie oddawania ich do i podczas eksploatacji.

Słowa kluczowe: regały, regały paletowe, wyposażenie magazynu
Najlepsze praktyki w logistyce i zarządzaniu łańcuchami dostaw szansą wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw i wsparcia zrównoważonego rozwoju
Autor: Krzyżaniak Stanisław
Źródło: Logistyka 2011 nr 6, s. 8-10
Rok wydania: 2011
Streszczenie:
Najlepsze/dobre praktyki w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchami dostaw stanowią znaczące uwarunkowanie konkurencyjności przedsiębiorstw jak i harmonijnego, zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Dotyczy to najlepszych praktyk jako takich, stanowiących ponadstandardowe sposoby działania i stosowane rozwiązania organizacyjne i techniczne, jak i jako dobrze opisanych wzorców funkcjonowania, mogących stanowić punkt odniesienia i swego rodzaju „przepis" na lepsze działanie. To drugie wymaga jednak skutecznych sposobów transferu najlepszych praktyk i umiejętności ich wdrażania w innych - często znacząco odmiennych - warunkach.
Słowa kluczowe: dobre praktyki, logistyka, konkurencyjność, zarządzanie,łańcuchy dostaw, przedsiębiorstwa
Narzędzia IT w logistycznych procesach decyzyjnych małych i średnich przedsiębiorstw
Autor: Hanus Piotr, Zowada Krzysztof
Źródło: J. Witkowski, A. Skowrońska (red.), Strategie i logistyka w warunkach kryzysu, Prace Naukowe UE we Wrocławiu, nr 382, s. 290-304
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Uniwersytet Ekonomiczny
Miejsce wydania: Wrocław
ISBN: 978-83-7695-483-7
Opis fizyczny: 15 s.
Streszczenie:

Choć decyzje logistyczne w małych i średnich przedsiębiorstwach niejednokrotnie z operacyjnego punktu widzenia są prostsze, to często z racji braku ich powtarzalności oraz odpowiednich kompetencji osób je podejmujących, mogą nastarczać wielu problemów. Ponadto wciąż wśród właścicieli i menedżerów mniejszych przedsiębiorstw obecne jest przeświadczenie o braku wystarczających środków finansowych na zakup odpowiednich rozwiązań IT wspierających podejmowanie decyzji, w tym decyzji logistycznych. Współcześnie dostęp do określonych narzędzi informatycznych wydaje się jednak o wiele łatwiejszy. Powstają systemy i oprogramowanie dedykowane sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw, uwzględniające jego potrzeby. Dodatkowo istnieją firmy, których działania pod kątem dostarczania narzędzi IT (oprogramowania) dla sektora MSP trwają od dłuższego czasu. Wydaje się zatem, że problematyka wyboru i zastosowania odpowiednich narzędzi wspierających procesy decyzyjne w mniejszych firmach związana jest często ze świadomością decydentów, iż istnieje dedykowana dla nich grupa narzędzi IT. W świetle przedstawionych okoliczności będących odzwierciedleniem podejmowanego przez autorów problemu badawczego związanego z wykorzystaniem narzędzi IT w procesach decyzyjnych MSP, celem artykułu jest określenie stanu istniejącego w zakresie dostępności i stopnia wykorzystania narzędzi IT w logistycznych procesach decyzyjnych małych i średnich przedsiębiorstw.

Słowa kluczowe: małe i średnie przedsiębiorstwa, systemy informacji, systemy IT, proces decyzyjny
Narzędzia oceny procesów logistycznych
Autor: Adamczak Michał, Domański Roman, Cyplik Piotr
Źródło: LogForum 2013 nr 4, artykuł 4
Rok wydania: 2013
Streszczenie:

Celem artykułu jest przedstawienie narzędzi wykorzystywanych w ocenie procesów oraz ich współdziałania w warunkach symulacyjnych.

Słowa kluczowe: ocena procesów, modelowanie procesów, symulacja procesów, zarządzanie procesami
Nowe ujęcie magazynowania
Autor: Frąckowiak Piotr
Źródło: Ważenie Dozowanie Pakowanie 2018 nr 2, s. 66-67
Rok wydania: 2018
Streszczenie:

Artykuł dotyczy korzyści wynikających z wdrożenia automatycznej identyfikacji w magazynie zaopatrzenia i stosowania etykiet logistycznych GS1.

Słowa kluczowe: magazynowanie,AI, automatyczna identyfikacja, etykiety logistyczne
Nowe zastosowania logistyki: Przykłady i studia przypadków
Autor: Szołtysek Jacek [red.]
Rok wydania: 2010
Wydawnictwo: Instytut Logistyki i Magazynowania
Miejsce wydania: Poznań
ISBN: 978-83-87344-54-2
Opis fizyczny: 145 s.; CD
Streszczenie:

Publikacja wydana na zlecenie Powiatu Sokołowskiego w ramach projektu realizowanego w Zespole Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim pt. "Logistyk - zawód przyszłości". Projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Słowa kluczowe: logistyka, studia przypadków
Nowoczesny szpital - bezpieczny pacjent
Autor: Gawrońska-Błaszczyk Anna
Źródło: Ogólnopolski Przegląd Medyczny 2014 nr 4, s. 56-59
Rok wydania: 2014
Streszczenie:

Międzynarodowe instytucje branżowe, działające na rzecz ochrony zdrowia, uznały jako najbardziej efektywne, docelowe i podnoszące bezpieczeństwo pacjenta standardy, w tym identyfikatory globalnego systemu GS1.

Słowa kluczowe: medyczyna, szpitale,bezpieczeństwo produktów, bezpieczeństwo pacjentów, leki, produkty lecznicze, AI, automatyczna identyfikacja, GS1, łańcuchy dostaw,
Nowy etap rozwoju transportu kombinowanego w Polsce?
Autor: Wronka Jerzy
Źródło: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego nr 778, Problemy Transportu i Logistyki nr 22, s. 23-53
Rok wydania: 2013
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego
Miejsce wydania: Szczecin
ISBN: 1640-6818
Opis fizyczny: 30 s.
Streszczenie:

Artykuł dr hab. prof. US Jerzego Wronki składa się z trzech podstawowych części. W pierwszej części mającej charakter metodyczny, dokonano usystematyzowania pojęć i definicji w przedmiotowym zakresie oraz przedstawiono autorską ocenę ewolucji pojęć jaka ma miejsce w dokumentach WE. Część druga zawiera analizę podstawowych aspektów rynku transportu kombinowanego w Polsce w ostatnich latach. Natomiast w części trzeciej, dokonano oceny rynku transportu kombinowanego w Polsce, zawierającą m.in. weryfikację poglądów autora -zwłaszcza w odniesieniu do barier i działań promujących, prezentowanych we wcześniejszych publikacjach. Następnie przedstawiono podstawowe uwarunkowania i przesłanki rozwoju transportu kombinowanego w Polsce.

Słowa kluczowe: transport kombinowany, rynek transportu kombinowanego w Polsce, uwarunkowania i przesłanki rozwoju transportu kombinowanego w Polsce
« Początek Poprzednia 1 2 Następna Koniec »
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.