A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9
Samosterowanie jako początek nowego trendu w logistyce (cz. 1)
Autor: Szmelter Agnieszka, Woźniak Henryk
Źródło: Logistyka 2013 nr nr 6, s. 21-25
Rok wydania: 2013
Streszczenie:

Charakterystyczną cechą samosterowania w systemach logistycznych jest przesunięcie funkcji decyzyjnych z centralnych ogniw planowania i sterowania na przedmioty logistyki. Przedmiotami logistyki są wszelkie, pozyskane przez przedsiębiorstwo, produkowane, zbywane oraz utylizowane materiały i towary, jak również związane z nimi informacje.

Słowa kluczowe: systemy logistyczne, samosterowanie, planowanie
Samosterowanie jako początek nowego trendu w logistyce (cz. 2)
Autor: Szmelter Agnieszka, Woźniak Henryk
Źródło: Logistyka 2014 nr 1, s. 16-19
Rok wydania: 2014
Streszczenie:

Charakterystyczną cechą samosterowania w systemach logistycznych jest przesunięcie funkcji decyzyjnych z centralnych ogniw planowania i sterowania na przedmioty logistyki. Przedmiotami logistyki są wszelkie, pozyskane przez przedsiębiorstwo, produkowane, zbywane oraz utylizowane materiały i towary, jak również związane z nimi informacje.

Słowa kluczowe: samosterowanie, systemy logistyczne, planowanie
SECI model and facilitation on change management in metallurgical enterprise
Autor: Grzybowska Katarzyna, Gajdzik Bożena
Źródło: Metalurgija 2013 nr 2, s. 275-278
Rok wydania: 2013
Streszczenie:

Organisational change management is not efficient without gaining and sharing knowledge by the members of the enterprise. Both in the conditions of relative organisational stability and in organisational chaos resulting from dynamic introduction and management of changes there is a constant need of improvement and of shaping competences and distribution of knowledge in the enterprise. The publication presents key programs of building knowledge conducted in a metallurgical enterprise. 

Słowa kluczowe: SECI model, zarządzanie wiedzą, przedsiębiorstwa, przedsiębiorstwa metalurgiczne
Selektywna bramka RFID
Autor: Maćkowiak Adam, Sieczkarek Krzysztof, Wojciechowski Józef, Kaźmierczak Paweł, Wojciechowski Adam
Źródło: Logistyka 2013 nr 1, s. 41-42
Rok wydania: 2013
Streszczenie:

W artykule opisano opracowanie prototypu bramki RFID, która realizuje skuteczne i selektywne odczytywanie znaczników RFID bez konieczności zmian infrastrukturalnych otoczenia, co umożliwia uniezależnienie się od środowiska, w którym jest instalowana. Pole poprawnego odczytu jest tu kształtowane przez zastosowanie w układzie odpowiednich materiałów absorpcyjnych, pochłaniających fale elektromagnetyczne oraz eliminujących z układu zjawiska niepożądane, takie jak: załamywanie się i odbijanie fal. Bramka jest wykonana modułowo, z materiałów gwarantujących jej wystarczającą wytrzymałość mechaniczną i ochronę przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Słowa kluczowe: RFID, technologie radiowe, AI, automatyczna identyfikacja
SERVQUAL jako metoda oceny jakości usług transportowych
Autor: Stajniak Maciej, Konecka Sylwia, Szopik-Depczyńska Katarzyna
Źródło: Gospodarka Materiałowa & Logistyka 2017 nr 2, s. 25-29
Rok wydania: 2017
Streszczenie:

Efektywne i właściwe zarządzanie jakością usług transportowych jest dzisiaj możliwe jedynie przy szerokim wykorzystaniu najnowszych standardów jakościowych, których rola w niekwestionowany sposób z każdym dniem staje się coraz ważniejsza. Z pomocą menedżerom przychodzi technika z całą paletą nowoczesnych narzędzi. Trzeba pamiętać jednak o tym, by wykorzystywać je z myślą o całej macierzy współzależności, by likwidując jedno zagrożenie, nie spotęgować drugiego. Artykuł prezentuje możliwości wykorzystania jakościowej oceny usług transportowych metodą SERVQUAL.

Słowa kluczowe: SERVQUAL,transport, jakość, usługi transportowe,ocena, metody
SITECH Sp. z o.o. wdraża nowa koncepcję logistyczną
Autor: Kruszyńska Beata, Nowak Iwo
Źródło: Logistyka 2013 nr 4, s. 61
Rok wydania: 2013
Streszczenie:

Wywiad z Beatą Kruszyńska, Specjalistą ds. transportu w SITECH Sp. z o.o. na temat wdrożenia nowej koncepcji logistycznej.

Słowa kluczowe: wdrożenia, koncepcje logistyczne, logistyka
Specyfika zarządzania procesami logistycznymi w małych i średnich przedsiębiorstwach
Autor: Zowada Krzysztof
Źródło: J. Lewandowski, M. Sekieta, I. Jałmużna (red.): Rola systemów informacyjnych w logistyce - wybrane przykłady, s. 185-193
Rok wydania: 2014
Wydawnictwo: Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej
Miejsce wydania: Łódź
ISBN: 978-83-7283-623-6
Opis fizyczny: 8 s.
Streszczenie:

W opracowaniu poruszono problematykę specyficznych wymogów, z jakimi wiąże się kształtowanie procesów logistycznych w MSP.

Słowa kluczowe: MŚP, procesy logistyczne, zarządzanie logistyczne
Spójność łańcucha dostaw - analiza problemu
Autor: Grzybowska Katarzyna
Źródło: Gospodarka Materiałowa i Logistyka 2013 nr 5, s.34-36
Rok wydania: 2013
Streszczenie:

Między przedsiębiorstwami funkcjonującymi w łańcuchu dostaw wywiązuje się więź zależności i wzajemnych relacji. Siła pozytywnych więzi określana jest mianem spójności. Spójność jest jednym z elementów konstytutywnych łańcucha dostaw. Zależy od poziomu rozwoju więzi zależności między przedsiębiorstwami w tym łańcuchu. Autorka problem spójności łańcucha dostaw analizuje poprzez zastosowanie sieci semantycznych. Analiza pozwoliła wskazać odmienne postrzeganie tego samego zagadnienia.

Słowa kluczowe: łańcuch dostaw, spójność, więzi zależności
« Początek Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna Koniec »
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.