A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9
Wdrażanie kodów kreskowych w wojsku - współpraca z dostawcami
Autor: Kosmacz-Chodorowska Anna
Źródło: Gospodarka Materiałowa & Logistyka 2015 nr 5 (dodatek CD s. 334-354)
Rok wydania: 2015
Streszczenie:

Polskie Siły Zbrojne reorganizują logistykę uruchamiając magazyny wielkopowierzchniowe, w których wdrażają systemy automatycznego gromadzenia danych, tzw. ADC (ang. Automatic Data Capture) w oparciu o kody kreskowe. Wdrożenie systemu ADC, zgodnie z międzynarodowym systemem GS1 globalnych standardów identyfikacyjnych i komunikacyjnych, pomaga usprawnić funkcjonowanie magazynu oraz poprawia przepływ informacji i współpracę z partnerami w łańcuchu dostaw. Doświadczenia z dotychczas realizowanych prac w wojsku wskazują, że jednym z wyzwań jest określenie nowych funkcji opakowań w łańcuchu dostaw, które determinuje między innymi rodzaj kodu i zakres kodowanych oraz wymienianych danych. Niniejszy referat prezentuje przykłady praktycznych rozwiązań w tym zakresie i inne problemy oraz możliwości ich rozwiązań.

Słowa kluczowe: logistyka woskowa, AI, automatyczna identyfikacja, logistyka, ADC, automatyczne gromadzenie danych, standardy GS1
Wdrożenie innowacyjnych kodów GS1 DataBar w sieci Biedronka jako przykład dbałości o bezpieczeństwo produktów i klientów
Autor: Frąckowiak Piotr
Źródło: Logistyka 2014 nr 1, s. 69-71
Rok wydania: 2014
Streszczenie:
    Aby być zgodnym z wymaganiami prawnymi oraz rosnącymi oczekiwaniami klientów w  akresie jakości świeżej żywności, sieć Biedronka wdrożyła identyfikację poprzez numery GTIN. Dzięki nowej generacji kodów kreskowych sieć Biedronka zarządza datami ważności produktów w sposób zautomatyzowany. Wprowadzenie rozwiązania opartego o standardy GS1 pozwala zapewnić klientów, że produkty, które kupują, spełniają najwyższe wymogi jakościowe.
   Biedronka wprowadza kody GS1 DataBar Rozszerzone na produkty o stałej i zmiennej masie. Znakowane są: mięso, drób, świeże sałatki, chleb, wyroby mleczarskie i ryby. W kodzie kreskowym GS1 DataBar zakodowane są następujące informacje: numer produktu GTIN, data ważności, masa netto i oznaczenie partii produkcyjnej. Głównym celem wdrożenia było zagwarantowanie, że produkt przeterminowany nie zostanie sprzedany klientowi. Drugim celem jest wspieranie ewentualnego procesu wycofania produktów o nieodpowiedniej jakości, jeżeli taka konieczność zaistnieje.
Słowa kluczowe: AI, automatyczna identyfikacja, kody kreskowe, GS1, wdrożenia, GS1 DataBar
Wiarygodne dane o produktach kluczem do sukcesu Twojej firmy
Autor: Kupisz Dominik
Źródło: Logistyka 2011 nr 2, s. 69-70
Rok wydania: 2011
Streszczenie:
Artykuł prezentuje projekt organizacji krajowej GS1 Polska. Moje GS1 to przyjazne w obsłudze narzędzie do tworzenia i zarządzania numerami GTIN i GLN, posiadające dodatkowe funkcjonalności w tym prezentacje danych o produkcie w Internecie i telefonach komórkowych.
Słowa kluczowe: GS1, technologie informatyczne, technologie mobilne, automatyczna identyfikacja, AI, kody kreskowe
Wielkość przedsiębiorstwa a aktywność innowacyjna przedsiębiorstw sektora transportowego w Polsce Wschodniej
Autor: Stajniak Maciej, Szopik-Depczyńska Katarzyna, Konecka Sylwia
Źródło: Gospodarka Materiałowa & Logistyka 2017 nr 2, s. 30-34
Rok wydania: 2017
Streszczenie:

Głównym celem artykułu jest pokazanie, jaki wpływ na aktywność innowacyjną ma przynależność do konkretnych klas wielkości przedsiębiorstw. Główną hipotezą badawczą jest twierdzenie, iż aktywność innowacyjna w systemach przemysłowych jest zdeterminowana oddziaływaniem struktury wielkości przedsiębiorstw, a jej wpływ na aktywność innowacyjną ma różnokierunkowy charakter (pozytywny lub negatywny). Wyniki oparto na badaniu przeprowadzonym wśród przedsiębiorstw przemysłowych reprezentujących sektor transportowy w Polsce Wschodniej. Wzięło w nim udział 167 przedsiębiorstw przemysłowych należących do tego sektora. W celu określenia wpływu klasy wielkości na aktywność innowacyjną przedsiębiorstw wykorzystano modele oparte na analizie prawdopodobieństwa - modele probitowe.

Słowa kluczowe: transport,innowacyjność, przedsiębiorstwa, zarządzanie przedsiębiorstwem
WMS - wyposażenie magazynu szczególnej uwagi
Autor: Majewski Jerzy
Źródło: Nowoczesny Magazyn 2018 nr 2, s. 30-33
Rok wydania: 2018
Streszczenie:

Wartość każdego systemu informatycznego, w tym również systemu klasy WMS (Warehouse Management System), zależy od jakości danych, jakie są mu dostarczane. System informatyczny będzie prawidłowo działał zarówno na danych poprawnych, jak i niepoprawnych. Warto też wiedzieć, że system WMS zastosowany do obsługi procesów magazynowych, bazujący na dokumentowym rejestrowaniu danych, będzie systemem jałowym, w którym jakość danych obrazujących przebieg procesu pozostawiać będzie wiele do życzenia. Zatem racjonalnie wdrożony system WMS to taki, który ma możliwość automatycznego przechwytywania danych ze świata rzeczywistego do świata II poprzez techniki ADC (Automatic Data Capture).

Słowa kluczowe: systemy informatyczne, systemy magazynowe, WMS, wyposażenie magazynu, ADC
Wojskowe centra logistyczne
Autor: Jałowiec Tomasz, Nowak Iwo
Źródło: Logistyka 2011 nr 2, s. 34-36
Rok wydania: 2011
Streszczenie:

Celem artykułu jest charakterystyka rozwiązań racjonalizacji wojskowego potencjału logistycznego, podejmowanych aktualnie w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (SZ RP), których wzorcem jest w pewnym zakresie organizacja cywilnych centrów logistycznych.

Słowa kluczowe: infrastruktura logistyczna punktowa, infrastruktura logistyczna, logistyka wojskowa, centra logistyczne, wojsko
Wpływ lokalizacji punktów rozdziału na efektywność planowania popytu rynkowego w łańcuchach dostaw
Autor: Szozda Natalia , Świerczek Artur
Źródło: Metody ilościowe w ekonomii. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego 2014 vol. 2, nr 36, s. 379-398
Rok wydania: 2014
Wydawnictwo: Uniwersytet Szczeciński
Miejsce wydania: Szczecin
Streszczenie:

W artykule przedstawiono wpływ lokalizacji materiałowego i informacyjnego punktu rozdziału na efektywność procesu planowania popytu rynkowego w łańcuchach dostaw. W tym celu określono relacje między obydwoma  punktami rozdziału oraz zidentyfikowano niezbędne cechy i miary efektywności procesu planowania popytu na produkty. Rozważania teoretyczne wzbogacono wynikami badań naukowych przeprowadzonych w łańcuchach dostaw funkcjonujących w różnych branżach.

Słowa kluczowe: materiałowy punkt rozdziału, informacyjny punkt rozdziału, popyt, łańcuch dostaw
Wpływ metod harmonogramowania dostaw na efektywność procesów logistycznych - wyniki badań
Autor: Koliński Adam
Źródło: Gospodarka Materiałowa & Logistyka 2018 nr 1, s. 12-20
Rok wydania: 2018
Streszczenie:

Efektywność procesów logistycznych wymaga ustawicznego monitorowania metod i narzędzi wspierających podejmowanie decyzji na poziomie operacyjnym. W przypadku każdej z faz przepływu materiałowego niezbędne jest określenie efektywnego sposobu realizacji działań. Problematyka dostaw w łańcuchu logistycznym dotyczy zarówno aspektów zaopatrzenia, jak i dystrybucji, co zwiększa zakres analityczny prowadzonych badań. W niniejszym artykule przedstawiono badania realizowane w ramach projektu badawczego Instytutu Logistyki i Magazynowania w zakresie identyfikacji metod i narzędzi harmonogramowania dostaw. Zrealizowane badania dotyczyły zarówno określenia zakresu teoretycznego prowadzonych analiz, jak również przeprowadzenia badań dotyczących zastosowanych narzędzi w praktyce gospodarczej.

Słowa kluczowe: procesy logistyczne, efektywność, harmonogramowanie, łańcuchy dostaw
« Początek Poprzednia 1 2 3 Następna Koniec »
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.