A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9
Przedsiębiorstwo przyszłości uwarunkowane rozwojem technologii informacyjnych
Autor: Długosz Jan
Źródło: E-logistyka, red. nauk. W. Wieczerzycki, s. 241-249
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
Miejsce wydania: Warszawa
ISBN: 978-83-208-1988-5
Streszczenie:

Nowoczesne przedsiębiorstwo musi wykorzystywać nowoczesne technologie informacyjne i logistyczne . Wymaga tego duża konkurencja oraz globalizacja biznesu. Coraz częściej mówi się o przedsiębiorstwie wirtualnym.

Słowa kluczowe: przedsiębiorstwa, przedsiębiorstwo przyszłości, technologie informacyjne, ICT, organizacja
Przegląd branży przewozów chłodniczych w Polsce
Autor: Jeleń Izabela, Hołub Michał
Źródło: Gospodarka Materiałowa & Logistyka 2016 nr 5, s. 9-17
Rok wydania: 2016
Streszczenie:

Autorzy artykułu skupiają się na sytuacji branży przewozów chłodniczych w Polsce. Pierwsza część artykułu dotyczy uwarunkowań prawnych związanych z przewozem produktów chłodniczych, a także dodatkowych praktyk stosowanych przez polskich przedsiębiorców, gwarantujących wysoki poziom obsługi. W części drugiej przedstawiono dane statystyczne charakteryzujące liczbę pojazdów oraz wielkości strumienia produktów chłodniczych w ostatnich pięciu latach. Zestawiono przedsiębiorstwa biorące udział w obrocie produktów chłodniczych oraz generujących jedne z wyższych przychodów w odniesieniu do ogółu przedsiębiorstw działających na terenie Polski. W części ostatniej podjęto próbę wykonania prognozy wielkości przewozów chłodniczych dla kolejnej dekady. Przeprowadzono ją z uwzględnieniem wpływu zewnętrznych czynników gospodarczych.

Słowa kluczowe: transport, przewozy chłodnicze
Przewaga otwartych technologii wykorzystywanych w logistyce w oparciu o standardy GS1
Autor: Lewandowski Jakub
Źródło: Logistyka 2011 nr 6, s. 76-77
Rok wydania: 2011
Streszczenie:

Artykuł dotyczy globalnych standardów GS1 w rozwiązaniach teleinformatycznych.

Słowa kluczowe: GS1, automatyczna identyfikacja, AI, technologie informatyczne, standardy, elektroniczna wymiana danych, wymiana danych, EDI
Przewozy intermodalne
Autor: Rydzkowski Włodzimierz [red.]
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Instytut Logistyki i Magazynowania
Miejsce wydania: Poznań
ISBN: 978-83-63186-05-0
Opis fizyczny: 186 s.
Streszczenie:

Praca zbiorowa pod redakcją prof. zw. dra hab. Włodzimierza Rydzkowskiego. Monografia prezentuje innowacyjne rozwiązania, opracowane i wdrożone przez polskich przedsiębiorców oraz naukowców w obszarze przewozów intermodalnych. Pierwsze rozdziały odnoszą się do ogólnych, teoretycznych zagadnień związanych z omawianą problematyką. W następnej kolejności autorzy prezentują konkretne rozwiązania mające na celu podniesienie efektywności i atrakcyjności przewozów intermodalnych.

Słowa kluczowe: transport intermodalny
Przewozy kombinowane kolejowo-samochodowe w świetle europejskiej polityki transportowej
Autor: Wojewódzka-Król Krystyna
Źródło: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Gdańskiego nr 47. Ekonomika Transportu i Logistyka
Rok wydania: 2013
Wydawnictwo: Uniwersytet Gdański
Miejsce wydania: Gdańsk
ISBN: 0208-4821
Streszczenie:

Autorka omawia przesłanki rozwoju przewozów kombinowanych kolejowo-samochodowych w świetle idei zrównoważonego rozwoju, w odniesieniu do Białej Księgi 2011. W tekście opisano również formy przewozów kombinowanych kolejowo-samochodowych w UE oraz przewozy kombinowane w Polsce.

Słowa kluczowe: przewozy kombinowane kolejowo-samochodowe w Polsce, przewozy kombinowane kolejowo-samochodowe w Europie, Biała Księga, rozwój zrównoważony, przesłanki rozwoju przewozów kombinowanych kolejowo-samochodowych
« Początek Poprzednia 1 2 3 4 Następna Koniec »
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.