Logo
Wydrukuj tę stronę

Mistrz Logistyki wśród Kół Naukowych

19 i 20 października na terenie Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej spotkało się siedem kół naukowych z całej Polski by walczyć o tytuł Mistrza Logistyki. Najlepszym okazało się Koło Naukowe „AELOGIC” z poznańskiej Akademii Ekonomicznej. 

Przed uczestnikami Mistrzostw zostały postawione dwa zadania. Pierwsze - wcielenie się w firmę spedycyjno transportową oraz drugie - zaprojektowanie łańcucha dostaw dla odbiorcy branży spożywczej.
- Chcieliśmy, aby oba case’y w jak największym stopniu odwzorowywały rzeczywistość – mówili organizatorzy. – Dlatego też wprowadziliśmy wspólną bazę zleceń transportowych, do której jednocześnie miały dostęp wszystkie zespoły i z której nawzajem podbierały sobie najbardziej intratne frachty. Udało nam się również wymusić na uczestnikach sytuację stresową, poprzez niezapowiedziane wcześniej skrócenie czasu pracy. Chcieliśmy w ten sposób sprawdzić jak zachowają się w momencie, gdy wszystko się wali. Takie instynktowne, szybkie podejmowanie właściwych decyzji będzie bardzo cenione w ich przyszłej pracy

Zespołami, które podjęły wyzwanie Mistrzostw były: Koło Naukowe Logistyki i Jakości z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku - Białej, Koło Naukowe "Logistyka" z Politechniki Poznańskiej, Koło Naukowe Logistyki i Transportu z Akademii Morskiej w Szczecinie, Koło Naukowe „TILOG” z Politechniki Krakowskiej, Naukowe Koło Logistyki "Dialog" z Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach, Koło Naukowe "InnTrans" z Politechniki Szczecińskiej, Koło Naukowe „AELOGIC” z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Zwyciężyła reprezentacja Akademii Ekonomicznej z Poznania, druga była Politechnika Krakowska zaś trzecia Politechnika Poznańska. Podczas wręczania nagrody Grzegorz Zakrzewski, Dyrektor Personalny Wincanton, powiedział: - Jest dla nas zaszczytem sponsorowanie wydarzenia, które pozwala rozwijać młode talenty i kształcić przyszłych specjalistów  przyszłej kadry pracowniczej, a takie wydarzenia jak Warszawskie Mistrzostwa Logistyków  stwarzają doskonałe możliwości zarówno dla potencjalnych pracowników, jak i  dla przyszłego pracodawcy. Zawody te dały możliwość oceny predyspozycji przyszłej kadry logistycznej w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych.

Spytany o zdanie Piotr Lachowski z C.H. Robinson stwierdził: - Wreszcie w Warszawie odbyły się praktyczne zawody dla młodych logistyków, którzy dopiero poznają tajniki branży TSL. Myślę, że to świetny pomysł, który należy kontynuować, a w przypadku firm z branży – zdecydowanie wspierać. Sytuacja na rynku pracy jest coraz gorsza dla pracodawców, a więc pozyskanie młodych, dynamicznych i otwartych ludzi leży w ich interesie.

- Mistrzostwa zostały zorganizowane w sposób profesjonalny i przemyślany. Bardzo dobrze oceniam przygotowanie merytorycznie zadań przedstawionych do opracowania przez studentów. Podobało mi się również przygotowanie materiałów, sal i scenariusza zajęć. Liczna obecność przedstawicieli różnych uczelni dowiodła dużego zainteresowania, co wskazuje na zasadność tego typu eventów na przyszłość. - dodał Rafał Szumski z DHL Express. - Mistrzostwa dają dużą możliwość poznania aktualnego poziomu wiedzy studentów, są dobrym miejscem spojrzenia na potencjalne przyszłe kadry firm z branży TSL. Gratuluję organizatorom, sponsorom i przede wszystkim zwycięzcom, choć tak naprawdę gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, gdyż zadania do opracowania nie były łatwe, ale z takimi będą się absolwenci stykać w swojej codziennej przyszłej pracy.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 13 listopad 2007 14:50
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny