Logo
Wydrukuj tę stronę

Gadu-Gadu "śledzi" paczki Allegro

Największa platforma handlowa online w Polsce -  Allegro oraz operator logistyczny General Logistics Systems Poland Sp. z o.o. (GLS Poland) już od stycznia współpracują w zakresie transportu przesyłek. Teraz kupujący na Allegro mogą także zlecić przekazywanie informacji o statusie ich przesyłki w GLS za pomocą komunikatora internetowego Gadu-Gadu.

Odbiorcy chętnie korzystają z możliwości śledzenia drogi przesyłki, aby móc oszacować, kiedy towar zostanie doręczony. Od momentu nadania paczki przez sprzedawcę w GLS Poland, zarówno on, jak i kupujący mogą dokładnie kontrolować przebieg transportu; w każdym punkcie przeładunku, a więc przed każdą trasą i każdym sortowaniem, paczka jest skanowana, a dane przekazywane do systemu IT GLS. Dostawę przesyłki do odbiorcy kurier dokumentuje jeszcze na miejscu za pomocą swego skanera ręcznego i natychmiast wysyła tę informację do systemu Track&Trace.

- Podobnie jak wszyscy klienci GLS, użytkownicy Allegro mają możliwość śledzenia drogi swojej paczki dzięki nadanemu jej indywidualnemu numerowi niemalże w czasie rzeczywistym - albo poprzez nasz portal internetowy www.gls-group.eu albo przez telefon - wyjaśnia Tomasz Kroll, District Manager GLS Poland.

Specjalnie dla użytkowników Allegro, GLS wprowadził dodatkową możliwość śledzenia drogi przesyłki - powiadamianie o zmianie statusu paczki poprzez Gadu-Gadu, najbardziej rozpowszechniony komunikator sieciowy.
- Po odpowiednim zgłoszeniu w Allegro, Gadu-Gadu automatycznie przekazuje informację do wspólnych użytkowników, jak tylko dostępne są nowe dane o paczce - mówi Tomasz Kroll. Ale również bez uprzedniego zgłoszenia można zapytać w Allegro o status paczki poprzez Gadu-Gadu.

Tomasz Kroll - Dzięki Gadu-Gadu użytkownicy mogą zlecić informowanie ich o statusie przesyłki i sami nie muszą być przy tym aktywni – i to przez cały czas trwania transportu.
W przypadku GLS są to z reguły 24 godziny w dni robocze na terenie Polski.

W jaki sposób nadawcy paczek mogą przyczynić się do tego, aby przesyłka szybko trafiła do odbiorcy? Istotnym elementem jest poprawny adres. Aby nie doszło do błędów w transmisji danych, od stycznia 2011 GLS Poland oferuje handlowcom Allegro narzędzia umożliwiające drukowanie etykiet z danymi odbiorców bezpośrednio z kont Allegro. Oszczędza to czas sprzedawców i eliminuje możliwość popełnienia pomyłki. Z rozwiązania tego korzysta już 450 sprzedawców działających na Allegro.

- Dzięki ewidencji adresów przyczyniamy się - w sposób niewidoczny dla kupujących - do zadowolenia użytkowników Allegro - mówi Tomasz Kroll. - Cieszymy się, że dzięki Gadu-Gadu istnieje jeszcze jedna, nowa, droga uzyskiwania informacji o przesyłkach.

© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny