Logo
Wydrukuj tę stronę

Beata Krawczyk z Wim Bosman/Mainfreight "Kobietą w Logistyce 2012"

Beata Krawczyk dyrektor zarządzająca Wim Bosman Polska, H&S Transport oraz Mainfreight Polska została "Kobietą w Logistyce 2012". To prestiżowe wyróżnienie przyznano podczas II Forum Kobiet w Logistyce, które odbyło się 16 maja 2013 r. w Warszawie.

Tytuł "Kobieta w Logistyce" przyznawany jest co roku przez portal Pracujwlogistyce.pl w ramach cyklu wydawniczego "Kobiety w Logistyce", w którym portal przedstawia osobowości kobiece, ciekawe postaci z polskiego świata logistyki. Statuetka "Kobiety w Logistyce" wręczana jest podczas Forum Kobiet w Logistyce, konferencji dedykowanej managerkom pracującym zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych.

Tegoroczne wyróżnienie i tytuł "Kobieta w Logistyce 2012" przyznano p. Beacie Krawczyk, dyrektor zarządzającej trzema spółkami transportowo - spedycyjno - logistycznymi: WIM Bosman Polska, H&S Transport oraz Mainfreight Polska.

Beata Krawczyk ukończyła finanse i bankowość, a karierę zawodową rozpoczęła w biurze prawno - księgowym i jak sama mówi do logistyki trafiła przez przypadek.

- Firma doradcza, w której pracowałam obsługiwała rynek TSL, a wśród jej klientów były takie firmy jak P&O i H&S Transport. Znalazłam się w zespole obsługującym te przedsiębiorstwa i tak zaczęłam poznawać logistykę - mówi Beata Krawczyk.

Kiedy została przyjęta na aplikację na biegłego rewidenta, stwierdziła, że nie nadaje się na księgowego, bo nie lubi spokoju i siedzenia za biurkiem. Zafascynowała ją logistyka, w której jest ciągły ruch. Los zadecydował za nią, niespodziewanie otrzymała propozycję pracy w firmie H&S Transport, która na początku lat 2000-ych dopiero co wchodziła na polski rynek. Zaproponowano jej zarządzanie firmą i jej rozwój. Przyjęła to wyzwanie, bo jak powiedziała - "Nie ma rzeczy niemożliwych, a jedyne co mnie zatrzymuje przed działaniem to bezpieczeństwo i zdrowie ludzi."

Przyznaje, że początki były dosyć trudne, przechodząc do logistyki  z biura prawnego, gdzie za faux pas uznawane było przyjście do pracy bez marynarki, nagle musiała wejść w środowisko kierowców, którzy mają swój własny język, własne przyzwyczajenia i trzeba przyjąć zupełnie inny styl zarządzania.

- Przełamałam się i nauczyłam się twardego zarządzania. Po drodze skończyłam też logistykę w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego i poznałam specyfikę całych łańcuchów dostaw. - mówi B. Krawczyk.

Jej zaangażowanie i charyzma przynosiły kolejne sukcesy, a praca w logistyce dawała jej coraz większą satysfakcję. Dynamicznie rozwijała firmę H&S Transport, wdrożyła ISO i to bez zewnętrznych konsultantów, tylko siłami całego zespołu, wzmacniając organizację firmy na  polskim rynku. Cały czas rozbudowywała firmę, a po wejściu Polski do Unii Europejskiej otrzymała propozycję wprowadzeniu kolejnej firmy do Polski - Wim Bosman, jednego z największych przewoźników drogowych w Europie (ponad 1,7 tys. pojazdów). Obie spółki H&S oraz Wim Bosman współpracują ze sobą. W roku 2011 do grupy tych przedsiębiorstw dołączyła kolejna firma - nowozelandzka grupa Mainfreight, której wprowadzenie na polski rynek również powierzono p. Beacie Krawczyk, i tak dzisiaj zarządza trzema spółkami z branży TSL - Wim Bosman Polska, H&S Transport i Mainfreight Polska.

-  W roku 2010 Wim Bosman postanowił odsprzedać udziały swojej firmy dla nowozelandzkiego globalnego spedytora Mainfreight, którego również spółkę zakładałam w Polsce i którą również zarządzam. Dodam, że w między czasie otwierałam i zarządzałam też oddziałem H&S w Rosji, co zajęło mi półtora  roku i było sporym wyzwaniem. Obecnie takim wyzwaniem jest wprowadzenie firmy Mainfreight do krajów Europy Wschodniej - mówi Beata Krawczyk.

Wyróżnienie "Kobieta w Logistyce 2012" przyznawane jest przez Kapitułę, którą powołuje redakcja Pracujwlogistyce.pl. Wybór składa się z jednego etapu, podczas którego członkowie Kapituły wybierają po trzy Kandydatki, którym przyznają miejsca od 1 do 3, a każde miejsce  jest punktowane od 3 do 1 pkt. Po podsumowaniu liczby przyznanych punktów Kandydatkom, tytuł "Kobiety w Logistyce 2012" przyznawany jest tej, która uzyska największą liczbę punktów. Dokonując wyboru Kapituła ocenia i bierze pod uwagę kryteria: ścieżkę kariery; podejmowanie nowych wyzwań/rozwój zawodowy; sukcesy zawodowe; pasję do zawodu i work-life-balance.

Celem wyróżnienia "Kobieta w Logistyce roku" jest promowanie kobiet pracujących w szeroko rozumianej logistyce, prezentacja ich dorobku zawodowego i zaangażowania w rozwój branży oraz uhonorowanie ich sukcesów.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 20 maj 2013 14:08
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny