Logo
Wydrukuj tę stronę

40 urodziny Iveco

IVECO świętuje w tym roku 40 lat. To nie tylko 40 lat sukcesów firmy, ale również 150 lat współpracy z klientami, doskonałej wydajności, pojazdów, które wpisały się w krajobraz dróg na całym świecie i które są dziś synonimem niezawodności, technologicznej innowacji i zrównoważonego transportu. Iveco jest marką CNH Industrial, światowego lidera w sektorze dóbr inwestycyjnych. Koncern może pochwalić się zakładami produkcyjnymi w Europie, Chinach, Australii, Argentynie, Brazylii i Afryce oraz obiektami biznesowymi w ponad 160 krajach.

   Aby uczcić ten jubileusz, firma stworzyła specjalne logo, na którym widnieje stylizowany pojazd z hasłem „40 lat IVECO, 150 lat doświadczenia”. Na jubileuszowej stronie, dostępnej w 14 językach, będą pojawiać się informacje o licznych wydarzeniach związanych z obchodami rocznicy. Trwa także konkurs, którego  organizatorzy  zachęcają  uczestników do świętowania 40. urodzin IVECO poprzez udostępnianie innym zdjęć i filmów związanych z marką. Co tydzień najlepsze zdjęcie zostanie dodane do wirtualnej książki poświęconej tej wyjątkowej rocznicy.
   Z okazji jubileuszu nakręcono również film. Przypomina on najważniejsze zdarzenia w historii IVECO dekada po dekadzie, od 1975 roku aż do dziś: od wprowadzania  pojazdów na rynek i technologicznych innowacji do najważniejszych wydarzeń sponsorowanych przez markę, które stały się nieodłączną częścią nie tylko włoskiej, lecz także światowej historii.

  
   IVECO jest marką, która na przestrzeni lat pokazała odważne podejście do zmian. Teraz pisze nowy rozdział swojej  historii, nieustannie realizując misję ważnego gracza na  międzynarodowej i wielokulturowej scenie. Stale koncentruje się na innowacji technologicznej, zrównoważonym rozwoju, obniżaniu kosztów posiadania i użytkowania pojazdów (TCO) i inspirującej lojalności klientów.
   Firma rzuciła wyzwanie branży w 1975 r. Wtedy doszło do połączenia się pięciu spółek mających ponad 150 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji pojazdów przemysłowych: Magirus-Deutz, Fiat, Lancia, Unic i OM. Poprzez przejęcia, alianse i międzynarodowe spółki joint venture w ciągu lat IVECO dołączyło do grona najważniejszych światowych graczy w transporcie drogowym. Stała się grupą, która dysponuje rozległą wiedzą fachową; grupą, która jest w stanie wydobyć jak najwięcej z  innowacji  technologicznych  i  zyskać  pozycję  producenta  i  przedsiębiorcy  na  jednym z najważniejszych rynków przemysłowych oraz rynków wschodzących.
   Przez  lata IVECO zdobyło międzynarodowe uznanie i wiele wyróżnień, w tym trzy nagrody „Międzynarodowego samochodu ciężarowego roku” - za Eurocargo w 1992 r., EuroTech w 1993 r. i Stralisa w 2013 r. Co więcej, Nowy Daily zyskał ostatnio tytuł „Międzynarodowego samochodu dostawczego roku 2015”.
   IVECO zawsze wspierało największe gwiazdy międzynarodowego sportu, takie jak czołowa stajnia wyścigowa samochodów sportowych Scuderia Ferrari czy All Blacks - narodową drużynę rugby Nowej  Zelandii, i podejmowała inicjatywy zapadające w pamięć opinii publicznej na długie lata. Przykładem takiej inicjatywy jest słynny projekt  Overland zapoczątkowany w 1995 roku. Wykorzystanie  technologii  IVECO podczas  wyprawy  Rzym - Nowy Jork odegrało ogromną rolę w szerzeniu pozytywnego wizerunku  samochodów ciężarowych. Cały świat śledził postępy pomarańczowych pojazdów IVECO, które mimo niekorzystnych warunków pogodowych podejmowały ryzyko i pokonywały ekstremalne trudności na drogach, nie przerywając podróży i dając tym samym świadectwo niezawodności i jakości.
   Wyzwania nigdy się nie kończą. Teraz  pojazdy IVECO biorą udział w najsłynniejszym na świecie rajdzie Dakar, który przyciąga miliony fanów i jest oficjalnie sponsorowany przez firmę. Marka jest również sponsorem zespołu Petronas De Rooy IVECO podczas jego mrożących krew w żyłach przygód w Ameryce Południowej.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 27 lipiec 2015 14:03
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny