Logo
Wydrukuj tę stronę

ID Logistics gotowy do uruchomienia nowego magazynu PepsiCo

ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych, specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, wzmacnia współpracę z PepsiCo, światowym liderem w produkcji artykułów spożywczych i napojów. Operator będzie zarządzać nowym, największym w Polsce magazynem centralnym PepsiCo w Mszczonowie. Uruchomienie operacyjne tego obiektu zostało zaplanowane na I kwartał 2020, a już teraz operator przygotowuje się do jego obsługi. 

Rekrutacja trwa - w mszczonowskim magazynie znajdzie pracę około 240 osób
Kluczowym etapem przygotowań do uruchomienia operacyjnego magazynu jest proces rekrutacji i przeszkolenia nowej załogi. Za sprawną obsługę centralnego magazynu PepsiCo w Mszczonowie będzie odpowiadać 240-osobowy zespół ID Logistics, w tym: magazynierzy, operatorzy wózków wysokiego składowania, pracownicy administracyjni, specjaliści i menedżerowie.

- Proces rekrutacji już trwa i, co dla nas ważne, widzimy bardzo duże zainteresowanie wśród kandydatów. Chcielibyśmy, aby dołączyli do nas ludzie z pasją, otwarci na nowe wyzwania, z doświadczeniem i ci, którzy dopiero rozpoczną karierę w tej branży. Oferujemy atrakcyjne warunki zatrudnienia, w tym przejrzysty system nagród i bogaty pakiet socjalny. Pracownikom zapewniamy szkolenia i udział w kompleksowym, dedykowanym procesie wdrożenia do pracy w nowym zespole - zapowiada Małgorzata Hornig, dyrektor HR, ID Logistics.

Przy rekrutacji ID Logistics współpracuje z władzami lokalnymi. Ogłoszenia publikowane są na stronie internetowej firmy i zewnętrznych portalach rekrutacyjnych.

ID Logistics przygotowany do uruchomienia operacyjnego
Za przygotowanie do uruchomienia operacyjnego nowego magazynu centralnego PepsiCo odpowiada specjalnie powołana grupa projektowa po stronie PepsiCo oraz ID Logistics. W jej skład wchodzą specjaliści z działów HR, operacji, jakości, IT, BHP, prawnego i finansowego.

- Doradzamy klientowi, jak dostosować budynek, który jest jeszcze w trakcie budowy, do wymogów operacji logistycznych, które będą tam realizowane; odpowiadamy za prace adaptacyjne, opracowanie odpowiednich procedur i dokumentacji. Do zadań grupy należy zakup sprzętu, regałów, także projekt i wykonanie sieci IT. Naszym celem jest sprawne uruchomienie operacyjne nowego magazynu i zapewnienie klientowi najwyższej jakości obsługi już od pierwszego dnia jego działania - wyjaśnia Piotr Krasoń, project manager ID Logistics, koordynujący prace grupy projektowej.

Nowy magazyn centralny PepsiCo w liczbach
Nowy magazyn centralny PepsiCo w Mszczonowie o powierzchni 58 tys. m kw. będzie największym w Polsce obiektem w sieci dystrybucyjnej koncernu. Obsługiwane będą tu artykuły dostarczane z fabryk w Grodzisku Mazowieckim, Tomaszowie Mazowieckim i Michrowie k/Grójca - łącznie 540 SKU (numer identyfikacji konkretnego artykułu), w tym produkty suche, napoje gazowane i soki oraz słone przekąski. Łącznie w magazynie będzie można składować 65 tys. palet. Wysokość robocza hali magazynowej wyniesie 12 m, o 2 m wyżej niż standardowa, co zwiększy powierzchnię i ilość miejsc paletowych. Dziennie magazyn opuści 4 tys. palet. W ciągu doby będzie tu przyjeżdżać i wyjeżdżać łącznie około 300 aut, do ich przeładunku przygotowanych zostanie 97 doków (bram). Nowy centralny magazyn PepsiCo położony jest w parku logistycznym P3 Mszczonów, głównym wykonawcą budowy jest Kajima.

ID Logistics dla PepsiCo
ID Logistics współpracuje z PepsiCo od 2017 roku. Operator zarządza już centrum dystrybucyjnym w Grodzisku Mazowieckim, skąd realizowane są dostawy krajowe do sieci handlowych i eksportowe do Europy Wschodniej. ID Logistics odpowiada za obsługę przyjęć towarów dostarczanych z zakładów produkcyjnych, kompleksowe zarządzanie procesami magazynowymi oraz transport do wybranych punktów dostaw w Polsce.

Ostatnio zmieniany w piątek, 20 wrzesień 2019 10:34
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny