Logo
Wydrukuj tę stronę

InPost buduje centrum logistyczne w Krakowie

InPost buduje centrum logistyczne w Krakowie Fot. InPost

Na terenie parku KJF Park Balice w Krakowie powstanie nowoczesne centrum logistyczne dla InPost. Nowy, szyty na miarę, obiekt zajmie 9100 m kw. powierzchni.

- Zakończyliśmy właśnie najlepszy w historii firmy szczyt przedświąteczny, ale nie zwalniamy kroku, rozwijamy się dalej i już dzisiaj rozpoczynamy przygotowania do kolejnego sezonu świątecznego. W 2019 roku rozpoczęliśmy inwestycje w nowe sortownie w całej Polsce, dzięki czemu sprawnie realizujemy dostawy do 6000 Paczkomatów® w całej Polsce - także w małych miasteczkach i na wsi. W tym roku kontynuujemy tę strategię - kolejne centra logistyczne pozwolą nam na dalszy mocny wzrost przy zachowaniu najlepszych parametrów dostaw przesyłek. We wszystkich badaniach potwierdza się, że Polacy najchętniej wybierają Paczkomaty®, bo wygodnie i szybko odbierają w nich swoje zamówienia - mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

W bieżącym roku InPost będzie mógł się pochwalić już 11 centrami logistycznymi: czterema powierzchniami Panattoni Europe, dotychczasową, rozbudowaną centralną sortownią w parku magazynowym P3 Piotrków, dwiema sortowniami w nowych parkach logistycznych - 7R Park Sosnowiec oraz 7R Park Warszawa, a także nowoczesnymi obiektami w parkach logistycznych MLP Poznań West, MLP Gliwice i MLP Wrocław West oraz KJF Park Balice. Zapotrzebowanie na usługi InPost wciąż rośnie. Firma chce się więc rozwijać i inwestować.

- Największym wyzwaniem w projekcie było znalezienie odpowiedniego gruntu, w lokalizacji zapewniającej szybki dostęp do różnych części Krakowa. W regionie mamy do czynienia z deficytem gruntów inwestycyjnych - tym bardziej w dobrze skomunikowanych częściach miasta, nie każdy też teren umożliwia realizację inwestycji typu cross-dock. Proklienckie podejście ze strony właściciela KJF Park Balice oraz jasne wymagania najemcy pozwoliły na sprawną realizację inwestycji typu BTS dla firmy InPost - dodaje Tomasz Rąba, Senior Consultant Industrial & Logistic w firmie AXI IMMO, która doradzała InPost.

Źródło: InPost

O nowych inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu zwiększa swoją powierzchnię
- Sukces Panattoni Park Białystok - deweloper zapowiada kolejną inwestycję na Podlasiu

Ostatnio zmieniany w piątek, 31 styczeń 2020 15:04
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny