Zaloguj się

Sukces Panattoni Park Białystok - deweloper zapowiada kolejną inwestycję na Podlasiu

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Sukces Panattoni Park Białystok - deweloper zapowiada kolejną inwestycję na Podlasiu Fot. Panattoni

Panattoni rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w północno-wschodniej Polsce. Deweloper wynajął w 100 proc. Panattoni Park Białystok I i zapowiada budowę drugiego centrum dystrybucyjnego w sercu Podlasia. Jeszcze w tym roku, w ramach Panattoni Park Białystok II, powstanie 35 000 m kw. powierzchni.

Firma, jako pierwsza w branży deweloperów powierzchni przemysłowych, wyposażyła region Podlasia w nowoczesne magazyny klasy A. Strzałem w dziesiątkę jest zrealizowany Panattoni Park Białystok I o powierzchni ponad 40 000 m kw. Deweloper właśnie wynajął inwestycję w 100 proc. Swoje miejsce znalazły tutaj firmy z różnych branż - produkcyjnej, logistycznej, a także hurtu książek, gier i wydawnictw muzycznych. Sukces komercjalizacji pierwszego centrum dystrybucyjnego w Białymstoku sprawił, że deweloper zapowiada kolejną inwestycję. Będzie nią Panattoni Park Białystok II o planowanej powierzchni 35 000 m kw. Centrum dystrybucyjne będzie zlokalizowane w Choroszczy, tuż przy Węźle Białystok Zachód-Ploski, łączącym S8 z przygotowywaną S19.

- Białystok to najprężniej rozwijające się miasto na Podlasiu, wschodniej granicy nie tylko Polski, ale i Unii Europejskiej - komentuje Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director, Panattoni. - Dynamiczny wzrost sektora branży e-commerce, a także rozwój infrastruktury w Polsce sprawiły, że region cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów zarówno z Polski, jak i zagranicy. Po realizacji drogi S19 (Via Carpatia), biegnącej przez główne miasta Polski Wschodniej, łączącej docelowo litewską Kłajpedę z greckimi Salonikami, Białystok stanie się ważnym ośrodkiem przemysłowym nie tylko Podlasia, ale i będzie w przyszłości stanowić ważny szlak transportowy. Dlatego Panattoni już dzisiaj wspiera rozkwit regionu - dodaje.

Panattoni Park Białystok II o powierzchni 35 000 m kw., będzie adresowany do wielu najemców - od logistyków, po firmy zajmujące się produkcją. Na Park składają się dwie hale magazynowe klasy A. Każda z nich wyposażona będzie w nowoczesne doki rozładunkowe, bramy z poziomu "0", szerokie place manewrowe, a także przestronne biura z możliwością indywidualnej aranżacji. Projekt będzie spełniać kryteria certyfikatu BREEAM na poziomie "Very Good".

Źródło: Panattoni

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Chińska spółka kupiła dwa centra dystrybucyjne w Polsce
- InPost buduje centrum logistyczne w Krakowie
- W Katowicach powstanie park logistyczny dedykowany logistyce miejskiej - City Logistics Katowice

Ostatnio zmieniany w piątek, 24 styczeń 2020 14:03
Zaloguj się by skomentować