Logo
Wydrukuj tę stronę

Kuehne + Nagel sprzedaje XPO Logistics część działalności w ramach logistyki kontraktowej

Kuehne + Nagel sprzedaje XPO Logistics część działalności w ramach logistyki kontraktowej Fot. Kuehne + Nagel

Kuehne + Nagel zbywa znaczną część portfolio logistyki kontraktowej w Wielkiej Brytanii i sprzedaje część działalności firmy dotyczącej napojów, rynku gastronomicznego, sprzedaży detalicznej oraz technologii na rzecz XPO Logistics.

W 2019 roku operacje w tym zakresie wygenerowały obrót w wysokości około 750 mln CHF i są wspierane przez 7 500 pracowników.

- Rok temu po raz pierwszy ogłosiliśmy strategiczny przegląd naszej logistyki kontraktowej. Celem jest poprawa rentowności i koncentracja na naszych głównych, skalowalnych rozwiązaniach. Porozumienie o sprzedaży znaczącej części aktywów w Wielkiej Brytanii jest kamieniem milowym w procesie restrukturyzacji. Z przyjemnością ogłaszamy, że dzięki XPO Logistics znaleźliśmy nowy dobry dom zarówno dla naszych klientów, jak i pracowników - powiedział dr Detlef Trefzger, dyrektor zarządzający Kuehne + Nagel International AG.

Kuehne + Nagel nadal będzie angażować się w dostarczanie klientom wysokojakościowych rozwiązań i usług we wszystkich jednostkach biznesowych w Wielkiej Brytanii, w tym w dziale logistyki kontraktowej. W szczególności firma pozostawia w posiadaniu działalność logistyczną w ramach obsługi branży lotniczej, farmaceutycznej i projektów rządowych. Są to jedne ze skalowalnych sektorów Grupy. Obie strony zgodziły się nie ujawniać szczegółów finansowych. Transakcja podlega zwyczajowo przyjętym warunkom finalizacji włącznie z zatwierdzeniem tej integracji przez właściwe organy ds. konkurencji. Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie roku.

Źródło: Kuehne + Nagel

Czytaj także:
- Hillebrand rozwija się na amerykańskim rynku beverage

Ostatnio zmieniany w wtorek, 10 marzec 2020 11:26
© 2021 Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Logistyki i Magazynowania