Logo
Wydrukuj tę stronę

Volkswagen Poznań powoli wraca do gry

Volkswagen Poznań powoli wraca do gry Fot. Volkswagen Poznań

Po miesięcznej przerwie z powodu epidemii koronawirusa odlewnia Volkswagena w Poznaniu wznowiła produkcję komponentów. Za kilka dni do pracy włączą się kolejne zakłady.

Zakład ruszył w niepełnym wymiarze - na ćwierć mocy produkcyjnej. Na stanowiska wróciło 450 pracowników, którzy stanęli na liniach produkcyjnych niezbędnych części samochodowych koncernu Volkswagen - największego producenta samochodów w Polsce.

- Produkcję komponentów wznawiamy w dobrze zorganizowany sposób. Zdrowie pracowników ma dla nas najwyższy priorytet, dlatego opracowaliśmy procedury bezpieczeństwa, które mają zapewnić możliwie najbezpieczniejszy powrót naszych pracowników do pracy - powiedział Dr Thomas Kreuzinger-Janik, dyrektor odlewni.

- Do kwestii zdrowia pracowników podchodzimy bezkompromisowo. Razem z dyrekcją zakładu przeanalizowaliśmy wszystkie stanowiska produkcyjne i administracyjne, by wyeliminować ryzyka i przygotować zakład do ponownego, stopniowego rozruchu. Do nowych warunków dostosowaliśmy procesy produkcyjne. Każdy z pracowników otrzyma ochronne maseczki oraz rękawiczki. Wyeliminowaliśmy także miejsca, w których pracownicy poprzez dotyk i użycie przepustki, musieli np. rejestrować czas rozpoczęcia i zakończenie pracy. Stale także monitorujemy sytuację i weryfikujemy już wprowadzone działania - przekonuje Mirosław Balcerek, zakładowy społeczny inspektor pracy OM NSZZ Solidarność.

27 kwietnia ponownie uruchomione zostaną pozostałe zakłady Volkswagena w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni. Załoga Volkswagena nie odczuła finansowo przestoju w działalności zakładów.

Źródło: Volkswagen Poznań

O logistyce w czasie epidemii czytaj także:
- DKV rozdaje kierowcom zestawy ochronne
- Rząd przedłużył tymczasowe odstępstwa w zakresie czasu pracy kierowców

Ostatnio zmieniany w czwartek, 23 kwiecień 2020 08:02
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny