Logo
Wydrukuj tę stronę

Mobilne roboty w CEVA Logistics podkręcają tempo

Mobilne roboty w CEVA Logistics podkręcają tempo CEVA Logistics

Globalny operator logistyczny, CEVA Logistics, wdrożył w australijskim oddziale system Automated Mobile Robots (AMR). Roboty pracujące w obiekcie o powierzchni 250 tys. m kw. przyspieszyły czas trwania operacji magazynowych aż o 400%.

To pierwsze wdrożenie robotów w CEVA Logistics na świecie w ramach rozwiązania Goods to Person (GTP). Wdrożenie Automated Mobile Robots odbyło się w pobliżu Melbourne w Australii - w magazynie jednego z największych klientów e-commerce w Truganinie. Operator zainwestował w rozwiązanie AMR typu Goods to Person, aby poprawić przepustowość magazynu i wskaźniki kompletacji. CEVA skorzystała z robotów Geek+ jednego z wiodących światowych dostawców zaawansowanej robotyki i technologii AI stosowanych w logistyce i tym samym zastosowała standardowe rozwiązanie, które może być powielane w obsłudze klientów z innych branż. Wdrożenie projektu trwało krótko, bo zaledwie trzy tygodnie. Początkowo roboty pracowały testowo na próbnej powierzchni magazynowej 400 m kw. Robot AMR, mający udźwig o wadze do 500 kg, przenosi półkę do pracownika kompletującego. Pracę robotów steruje scentralizowany system. Wszyscy pracownicy zajmujący się kompletacją towarów zostali przeszkoleni w zakresie obsługi systemu AMR już na etapie jego wdrożenia.

- W związku z ogromną skalą operacji w naszym magazynie, mogliśmy od razu zobaczyć, że rozwiązanie AMR jest dla nas bardzo wydajną opcją kompletacji i przepustowości towarów. AMR jest przyszłością dla operacji e-commerce. Cieszymy się, że możemy wyprzedzić konkurencję, oferując tego typu rozwiązania - powiedział Milton Pimenta, dyrektor zarządzający CEVA Logistics Australia i Nowa Zelandia.

W realizacji projektu brała udział firma Cohesio Group, która jest częścią międzynarodowej grupy technologicznej Körber - twórcy rozwiązań technicznych. Optymalizacja procesów i przepływów nastąpiła już w fazie pilotażowej. Celem obu firm było opracowanie skalowalnego rozwiązania zorientowanego na klienta. Współpraca ta będzie kontynuowana, a rozwiązania w systemach robotów AMR będą dostarczane do innych magazynów w całej sieci CEVA Logistics.

Źródło: CEVA Logistics

O robotyzacji czytaj także:
- Mobile Industrial Robots opublikowało wyniki badań dotyczących automatyzacji intralogistyki
- Blaklader zatrudnia roboty

 

O automatyzacji pisaliśmy więcej w czasopiśmie Logistyka 1/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w środa, 13 maj 2020 12:13
© 2021 Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Logistyki i Magazynowania