Zaloguj się

Blaklader zatrudnia roboty

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Blaklader zatrudnia roboty Fot. Blåkläder

Szwedzki producent odzieży roboczej Blåkläder inwestuje w AutoStore - zautomatyzowane rozwiązanie logistyczne obsługiwane przez roboty.

AutoStore to system efektywnego składowania oraz kompletacji zamówień. Jego struktura przypomina duży zestaw klocków, w tym przypadku pudełek. Tworzą one kolumny, a te z kolei siatkę. Roboty poruszają się po jej górnej powierzchni. Zadaniem robotów jest pobieranie pudełek z zawartością wskazaną przez personel oraz ich dostarczanie do bramki kompletacyjnej.
Blåkläder od ponad 60 lat dostarcza profesjonalistom ubrania przystosowane do pracy w najróżniejszych warunkach - od niewielkich warsztatów po ekstremalne miejsca, takie jak kopalnie czy platformy wiertnicze. Odzież i akcesoria Blåkläder są dostępne w 16 krajach. Polski oddział firmy został uruchomiony w 2019 roku.
Firma zaczęła wykorzystywać AutoStore w 2016 roku jako jedna z pierwszych firm w Szwecji, które zdecydowały się wdrożyć u siebie takie rozwiązanie. Międzynarodowa ekspansja i coraz liczniejsze grono odbiorców skłoniły producenta do kolejnej, trzeciej już inwestycji w AutoStore. Tym samym główny magazyn w Svenljunga zyskał kolejnych dziesięć robotów, które mają pomóc szybko i sprawnie realizować zamówienia swoich klientów.

Źródło: Blåkläder

O robotyzacji czytaj także:
- Cyfryzacja, automatyzacja i nowa rola operatora logistycznego
- Autonomiczne roboty i sztuczna inteligencja w DB Schenker

Ostatnio zmieniany w sobota, 15 luty 2020 10:59
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe