Logo
Wydrukuj tę stronę

GBOX - czym jest i jakie możliwości niesie firmom transportowym?

Wyzwania, stojące przed firmami transportowymi w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, wymagają rozwiązań, które nie tylko ułatwiają, ich pokonywanie. Innowacyjne technologie sprawiają, że branża odpowiada na zapotrzebowania rynkowe. Firma Intelo, będąca już szeroko znana z wprowadzenia rewolucyjnego programu do analizy czasu pracy kierowców TachoScan®, opracowała system telematyczny GBOX® Assist. Szybka wymiana danych i informacji jest podstawą sprawnego funkcjonowania każdej firmy transportowej, GBOX jest odpowiedzią na potrzeby i wymagania branży.

Wyzwania, stojące przed firmami transportowymi w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, wymagają rozwiązań, które nie tylko ułatwiają, ich pokonywanie. Innowacyjne technologie sprawiają, że branża odpowiada na zapotrzebowania rynkowe. Firma Intelo, będąca już szeroko znana z wprowadzenia rewolucyjnego programu do analizy czasu pracy kierowców TachoScan®, opracowała system telematyczny GBOX® Assist. Szybka wymiana danych i informacji jest podstawą sprawnego funkcjonowania każdej firmy transportowej, GBOX jest odpowiedzią na potrzeby i wymagania branży.

System sprawia, że zarządzanie logistyką staje się zdecydowanie łatwiejsze, pozwala na większą kontrolę, automatyzację i wykluczenie błędu ludzkiego. Dane pobierane z systemu dają szerokie możliwości analityczne, które są ważnym źródłem dla opracowania strategii i zarządzania kosztami. GBOX jest kompletnym rozwiązaniem oferowanym w stałej opłacie abonamentowej. Dostępny jest w dwóch wariantach dopasowanych do różnych potrzeb firm transportowych - Light oraz 3.0. Czym się od siebie różnią i jakie niosą korzyści? O tym więcej poniżej:

GBOX Light

TACHO Zdalne

Rozporządzenie (UE) 165/2016, mówi o tym, że firmy posiadające w swoim taborze pojazdy wyposażone w tachografy cyfrowe, zobowiązane są do odczytywania kart kierowców nie rzadziej niż raz na 28 dni, a z tachografów maksymalnie co 90 dni. Jeśli obowiązek ten nie zostanie spełniony, przedsiębiorca narażony jest na kary. System umożliwia odczyt kart i tachografów zdalnie, ponadto dzięki automatycznemu harmonogramowi odczytów, wykluczamy możliwość popełnienia błędu. Pojazd nie musi być specjalnie zatrzymywany, aby taki odczyt został zrealizowany.

Automatyzacja rozliczeń delegacji i weryfikacja ryczałtów za nocleg

System automatycznie zapisuje przebieg delegacji oraz miejsc noclegowych, i pozwala rozliczyć się w oparciu o prawdziwe, precyzyjne dane. Ułatwienie sprawia, że proces rozliczenia i weryfikacji ryczałtów jest bardzo szybki, dane o delegacji są eksportowane do 4Trans. GBOX pozwala prawidłowo rozliczyć płacę minimalną.

Sprawdź również: Program do rozliczania i ewidencji czasu pracy kierowców

Lokalizacja pojazdów

Niezmiernie ważna funkcja systemu umożliwia śledzenie pojazdów w czasie rzeczywistym, wyświetlając lokalizację w widoku mapy. Na bieżąco możemy monitorować informacje o pojeździe i weryfikować pracę kierowców. Z łatwością pozwala na stworzenie przejrzystych z i czytelnych raportów na podstawie dostępu do danych archiwalnych.

Kontrola paliwa i ekonomika pojazdu

Rozwiązanie pozwala na pełną kontrolę zużycia paliwa i optymalne zarządzanie kosztami. Możliwy jest podgląd stanu paliwa na każdym etapie podróży, w trasie, podczas postojów, monitoring tankowań i upustów. System zbiera informacje o średnim poziomie spalania. Ponadto możliwości systemowe pozwalają na analizowanie ekonomiki użytkowanych pojazdów w dowolnych przedziałach czasowych lub na różnych trasach. Analiza danych i porównanie faktur umożliwiają wykluczenie nadużyć. Oprogramowanie spedycyjne i możliwości analityczne z pobieranych danych pozwalają obniżyć koszty zużycia paliwa średnio od 15 nawet do 20%.

Co wchodzi w skład systemu GBOX Light?

1. Lokalizator GBOX
2. Panel GBOX Online
3. GBOX Light Temperature


GBOX ASSIST 3.0

System GBOX Assist 3.0 gwarantuje wszystkie możliwości i funkcje wymienione powyżej dla systemu GBOX Light. Zaawansowany projekt systemowy stworzony specjalnie dla potrzeb transportu ciężkiego. Co dodatkowego oferuje rozszerzona wersja systemu?

Komunikacja z kierowcą

System telematyki i monitoringu GPS jest niezbędny do zarządzania flotą, ale niezwykle ważna jest też stała komunikacja z kierowcą. Zwykle opiera się ona na telefonii komórkowej, a dzięki GBOX Assist 3.0 jest ona prowadzona poprzez pośrednictwo komputera pokładowego, który montowany jest w pojeździe. Urządzenie pozwala na dwukierunkową wymianę informacji z potwierdzeniem odebrania i odczytania. Szybka i sprawna komunikacja, bez dodatkowych kosztów transmisyjnych, wygodna i mniej absorbująca obsługa połączeń podnosi bezpieczeństwo każdego transportu.
System dodatkowo umożliwia sprawdzenie aktualnego statusu kierowcy, o wykonywanej czynności, automatycznie ustawiając status jazdy. Informuje także o sytuacjach niepożądanych, pozwalając na szybkie reagowanie w sytuacjach nagłych, niezaplanowanych. Kierowca szybko i wygodnie przesyła informacje o aktualnie wykonywanych czynnościach, bez marnowania czasu. System monitorowania pokazuje aktualny status dla każdego, wysyła powiadomienie o zbliżającym się końcu czasu pracy i koniecznych odpoczynkach, a także o ewentualnych naruszeniach. Pozwala sprawdzać aktualny czas pracy kierowców w załodze. Jest skutecznym narzędziem ewidencji czasu pracy mogącym działać w pełni automatycznie.

Nawigacja i obszary

Poza podstawową opcją samodzielnego wyznaczenia trasy pozwala ustalić trasę spedytorowi, także uwzględniając trasę dla pojazdów ciężarowych. Zapamiętuje je i pozwala na wybieranie ponownie danego zlecenia. Jest to źródło legalnej nawigacji dla firm transportowych. Spedytor ma możliwość wyznaczenia obszarów zalecanych i zakazanych. System wysyła także powiadomienia o opuszczeniu i wjechaniu na dany obszar. Kierowca otrzyma także informację o miejscach niebezpiecznych.

Sprawny obieg dokumentów i obsługa zleceń

Każdej firmie transportowej zależy na jak najlepszej obsłudze zleceń. Na nią składa się także odbieranie i dostarczanie w szybkim trybie wszelkich dokumentów. System umożliwia łatwe skanowanie dokumentacji przez kierowcę i przesłanie ich do Panelu GBOX Online. Ponadto automatyzacja działań i optymalizacja czasu i kosztów przekładają się na sprawną obsługę każdego zlecenia. System wysyła powiadomienie o nowym zleceniu, a następnie pozwala na chronologiczne ich wyświetlanie, wraz z informacjami o statusie.

Co wchodzi w skład systemu GBOX Assist 3.0?

1. Lokalizator GBOX
2. Urządzenie GBOX Assist 3.0.
3. Panel GBOX Online

GBOX jest zaawansowanym projektem informatycznym skrojonym na potrzeby rynku i firm transportowych, niezwykle ułatwiając i usprawniając zarządzanie flotą. Firma kładzie ogromny nacisk na rozwój, tak by zawsze dostarczać aktualne rozwiązania. Naprawdę warto sprawdzić ofertę i szczegóły wszystkich możliwości oferowanych przez system.

 

Ostatnio zmieniany w niedziela, 28 marzec 2021 20:40
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny