Logo
Wydrukuj tę stronę

GXO otwiera najbardziej nowoczesne centrum logistyczne dla branży farmaceutycznej

GXO Logistics, Inc., operator logistyki kontraktowej ogłosił dziś otwarcie nowego, nowoczesnego centrum logistycznego przeznaczonego dla branży farmaceutycznej. Obiekt o powierzchni 20 tys. m2 zlokalizowany w Caleppio di Settala w okolicy Mediolanu, będzie wyposażony w wiodącą w branży technologię i systemy ochrony środowiska. Zespół ekspertów GXO ds. przemysłu farmaceutycznego weźmie udział w 61 Sympozjum AFI organizowanym w dniach 8-10 czerwca w Rimini, we Włoszech, gdzie zaprezentuje innowacyjne aspekty nowej lokalizacji oraz zaawansowane usługi logistyczne, które GXO może zaoferować firmom farmaceutycznym.

– Przemysł medyczny i farmaceutyczny jest kluczowym obszarem rozwoju dla GXO, a nowa lokalizacja jest konkretnym przykładem naszych inwestycji w rozwój w tym obszarze.– powiedział Richard Cawston, Prezes GXO na Europę. – Jesteśmy dumni, że mogliśmy stworzyć tak wydajny, zaawansowany technologicznie, a przede wszystkim zrównoważony magazyn wielokliencki, który będzie idealnym miejscem składowania produktów farmaceutycznych w sposób przyjazny dla środowiska.

Obiekt, którego otwarcie zaplanowano na drugi kwartał 2022 r., został tak strategicznie zlokalizowany, aby sprostać potrzebom włoskiego sektora farmaceutycznego. Bliskość głównych arterii komunikacyjnych umożliwia firmom dotrzymanie rygorystycznych terminów realizacji dostaw do szpitali, klinik, laboratoriów, aptek i hurtowni. Układ magazynu został zoptymalizowany pod kątem wszystkich działań związanych z magazynowaniem, dystrybucją, co-packingiem i zarządzaniem zwrotami, w tym obszar leków na receptę i obszar zgodny z wymaganiami Dobrej Praktyki Wytwarzania kwarantanny Dobrej Praktyki Produkcyjnej (DPP). Zastosowanie najbardziej nowoczesnych, energooszczędnych urządzeń pozwoli GXO na utrzymanie w całym magazynie kontrolowanej temperatury, w różnych zakresach, w zależności od potrzeb poszczególnych produktów i prowadzonej działalności.

W magazynie znajdzie się również zautomatyzowany system do sprawnej i precyzyjnej kompletacji oraz innowacyjne urządzenia do składowania, takie jak wąskoalejkowe konstrukcje regałów paletowych obsługiwane przez wózki VNA prowadzone nawigacją indukcyjną i z półautomatycznym pozycjonowaniem. Zaawansowane systemy ochrony środowiska w magazynie obejmują oświetlenie LED, panele słoneczne i pompy ciepła stosowane również w urządzeniach chłodniczych. Natomiast sam budynek zostanie dokładnie zaizolowany w celu zmniejszenia dyspersji temperatury i obniżenia zużycia energii oraz emisji dwutlenku węgla.

W kwietniu GXO opublikowało swój pierwszy raport ESG, w którym przedstawiło postępy w realizacji swych celów w tym obszarze, plany dalszego rozwoju oraz kluczową rolę logistyki w podnoszeniu wyników ESG wielu wiodących światowych marek i sektorów. W 2021 roku GXO otrzymało od MSCI ocenę ESG na poziomie "AA", co plasuje firmę na najwyższej pozycji w swojej branży.

Czytaj także:
Nowe powierzchnie magazynowe dla branży farmaceutycznej
Przełomowa decyzja Urzędu Lotnictwa Cywilnego
Każdy z nas będzie pacjentem, czyli o zrównoważonej opiece zdrowotnej

© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny