Zaloguj się

Nowe powierzchnie magazynowe dla branży farmaceutycznej

  •  Oprac. T. J.
  • Kategoria: Logistyka

Kolejne firmy z branży medycznej zdecydowały o uruchomieniu części swoich operacji w powstającym w Warszawie przy ul. Osmańskiej obiekcie 7R City Park Warsaw Airport III. Pod koniec roku do inwestycji wprowadzą się firmy ITP S.A. oraz Stryker, a na początku 2023 r. dołączy do nich Komtur. Wcześniej uruchomienie swojego centrum badawczo-rozwojowego w magazynie 7R przy ul. Osmańskiej ogłosiła Polfa Warszawa.

7R City Park Warsaw Airport III to kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni 24.000 m kw. Zgodnie z wymaganiami poszczególnych najemców znajdą się w niej zarówno części magazynowe, laboratoryjne, jak i biurowe. Inwestycja jest objęta certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent, będącą potwierdzeniem najwyższej jakości magazynu i jego proekologicznego charakteru. W obiekcie zostaną zainstalowane między innymi panele fotowoltaiczne, system wody szarej, oświetlenie LED, które zwiększą efektywność energetyczną budynku.
- Cieszę się, że coraz więcej firm z branży medycznej wybiera obiekty 7R. Stale pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, dedykowanymi właśnie temu sektorowi, wychodząc naprzeciw ściśle regulowanym wymaganiom, które muszą spełniać podmioty działające na takim rynku. Nasze dotychczasowe doświadczenie w zakresie specyficznych dostosowań powierzchni magazynowo-produkcyjnych dla firm takich jak Medezin, Pharmalink czy Cefea pozwala nam na dostarczanie kolejnych, wysokiej jakości obiektów z branży medycznej oraz farmaceutycznej - mówi Katarzyna Litwin, Leasing Director w 7R.

Pod koniec 2022 r. do obiektu 7R na ul. Osmańskiej w Warszawie wprowadzi się Stryker. To jedna z firm oferujących szeroką gamę innowacyjnych produktów i usług w zakresie ortopedii, sprzętu medycznego i chirurgicznego oraz neurotechnologii i kręgosłupa, które poprawiają wydajność leczenia oraz szpitali. Najemca zajmie 1.800 m kw. przestrzeni magazynowej oraz 1.130 m kw. przestrzeni biurowo-laboratoryjnej. 
- Doskonała lokalizacja 7R City Park Warsaw Airport III w niedalekiej odległości od naszej siedziby to zdecydowanie ważny czynnik, który braliśmy pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o umiejscowieniu nowego magazynu. Równie istotne jest także wcześniejsze doświadczenie 7R w przygotowywaniu obiektów dla branży medycznej, co daje nam pewność, że otrzymamy produkt zgodny z naszymi oczekiwaniami - mówi Grzegorz Pawlik, General Manager w Stryker.

Także pod koniec tego roku swoje operacje biznesowe w tym samym kompleksie uruchomi ITP S.A., firma specjalizująca się w selekcji najlepszych technologii i światowych marek z obszaru medycyny estetycznej, urządzeń medycznych i sprzętu wellness. Na powierzchni 4.400 m kw. znajdzie się część serwisowo-magazynowa ITP S.A. Wszystkie pomieszczenia przygotowane dla tego najemcy będą objęte rygorystycznie kontrolowaną i utrzymywaną na poziomie 15-20°C temperaturą. Dodatkowo powstanie też część biurowa o powierzchni 1.100 m kw. dla pracowników firmy.
- Szukając nowego miejsca do prowadzenia naszych operacji biznesowych, skupialiśmy się na obiektach w obrębie miast, co znacznie ułatwi nam logistykę związaną z transportem produktów, ale też z dojazdem naszych pracowników do miejsca pracy - podkreśla Żaneta Trzaskowska vel Trzaska, Operational Director w ITP S.A.
Z początkiem 2023 do najemców dołączy także Komtur Polska, będący częścią międzynarodowej grupy Komtur Pharmaceuticals. Działalność firmy skoncentrowana jest na dystrybucji preparatów specjalistycznych, innowacyjnych, stosowanych w rzadkich terapiach z przeznaczeniem dla lecznictwa zamkniętego oraz zarządzaniu cyklem życia produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych. Firma zajmie 2.700 m kw. powierzchni magazynowej i 530 m kw. biurowej.

Źródło: 7R

Czytaj więcej:
PANATTONI Z NOWYM OBIEKTEM WYSOKIEGO SKŁADOWANIA DLA BRANŻY BUDOWLANEJ
CENTRUM LOGISTYCZNE PARK TYCHY SPRZEDANE CZESKIEMU INWESTOROWI
STOKROTKA Z NOWYM MAGAZYNEM W BYDGOSZCZY

Ostatnio zmieniany w wtorek, 08 luty 2022 09:54
Zaloguj się by skomentować