Logo
Wydrukuj tę stronę

Prologis buduje we Wrocławiu

Prologis, lider nieruchomości logistycznych, rozpoczyna budowę nowej hali o powierzchni 16 700 m kw. w ramach istniejącego parku logistycznego Prologis Park Wrocław V. Firma podpisała już pierwszą umowę najmu 6 000 m kw. w nowo powstającym budynku z operatorem logistycznym dla branży lotniczej.

- Konsekwentnie realizujemy inwestycje w najważniejszych ośrodkach gospodarczych w Polsce, wiedząc jak ważna dla naszych klientów jest optymalizacja łańcuchów dostaw. Z przeszło 1,8 miliona m  kw.  powierzchni magazynowych, Wrocław - obok Warszawy, Śląska, Polski Centralnej czy Poznania - niewątpliwie należy do najbardziej pożądanych lokalizacji w Polsce, od wielu lat znajdując się w czołówce rodzimego rynku nieruchomości logistycznych - powiedziała Magdalena Kostjan, leasing manager, Prologis w Polsce. - Jesteśmy dumni z tego, że oprócz najwyższej jakości produktu, możemy oferować naszym klientom profesjonalną obsługę i nowoczesne rozwiązania pozwalające obniżać koszty operacyjne, stając się atrakcyjnym partnerem dla klientów z różnych branż - od produkcji lekkiej, przez farmację, e-commerce, aż po logistykę i lotnictwo.

Budynek powstaje w ramach istniejącego centrum przemysłowo-dystrybucyjnego Prologis Park Wrocław V o powierzchni 156 000 m kw., z potencjałem rozbudowy o kolejne 102 000 m kw. Podobnie jak wszystkie pozostałe obiekty Prologis, nowo powstający budynek zrealizowany jest w bardzo wysokim standardzie oraz w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Inwestycję zaprojektowano z myślą o elastycznym dostosowaniu powierzchni, między innymi umożliwiając klientom wygospodarowanie biura. W budynku wdrożono też rozwiązania usprawniające działania operacyjne, między innymi zwiększone pole załadunkowe i rozładunkowe o głębokości 24 m oraz zwiększono ilość miejsc parkingowych. Ponadto, w budynku podwyższono odporność ogniową do ponad 4 000 MJ. Uwzględniono też instalacje pozwalające zaoszczędzić energię, a co za tym idzie obniżyć koszty, jak na przykład oświetlenie LED i zwiększone doświetlenie naturalne, a także nowoczesne narzędzia zarządzania online, czyli system smart meteringu oraz platformę Singu FM.
W transakcji pośredniczyła firma Knight Frank. Dzięki lokalizacji tuż przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, w bliskiej odległości od Węzła Bielańskiego, na skrzyżowaniu autostrady A4 i drogi ekspresowej S8 Prologis Park Wrocław V jest doskonale skomunikowany ze stolicą Dolnego Śląska, jak również umożliwia efektywną dystrybucję na terenie kraju i państw sąsiadujących, odpowiadając na potrzeby międzynarodowych dostawców. Z portfolio ponad 2,4 miliona m kw. powierzchni logistycznych i przemysłowych Prologis jest wiodącym dostawcą budynków dystrybucyjnych w Polsce (stan na 30 września 2018 r.).

Ostatnio zmieniany w czwartek, 29 listopad 2018 15:53
© 2019 Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Logistyki i Magazynowania