Logo
Wydrukuj tę stronę

Nowa Inwestycja DPD w Poznaniu

Budowa nowego oddziału w Poznaniu jest jednym z największych projektów inwestycyjnych firmy DPD Polska, zaplanowanych na rok 2007. Powstanie tego obiektu jest podyktowane dynamicznym rozwojem firmy. Obiekt w Poznaniu będzie jednym z elementów nowej struktury operacyjnej firmy, która zakłada funkcjonowanie kilku rozproszonych na terenie kraju centrów sortujących. Sieć największych sortowni ma powstać w następujących miastach: Gdańsku, Poznaniu Warszawie, Katowicach i Łodzi.  

Powierzchnia magazynowa nowego oddziału w Poznaniu będzie prawie dwukrotnie większa od obecnego magazynu i będzie wynosiła ok. 6400 m kw. Zapotrzebowanie firmy na większą przestrzeń operacyjną wiąże się z pełnieniem przez nowy obiekt roli sortowni na region północno-zachodni Polski, jak również świadczy o wzmożonym obrocie przesyłek na tym obszarze. Miasto Poznań plasuje się na drugim miejscu w sieci krajowej DPD Polska, pod względem ilości obsługiwanych paczek, ok. 9,5 tysiąca dziennie.

Nowy oddział DPD będzie położony w sąsiedztwie autostrady A2 oraz drogi krajowej nr 5. W przyszłości w okolicach obiektu planowana jest budowa ramy zachodniej, która połączy autostradę z trasą wylotową na północ. Korzystna lokalizacja, w pobliżu dużych węzłów komunikacyjnych, wpłynie na skrócenie czasów przyjazdu samochodów ciężarowych linehaul (sieć połączeń nocnych) do sortowni z całej Polski. 
 
Koszt wyposażenia obiektu wynosi 800 tysięcy euro, z czego 300 tysięcy euro przeznaczone jest na nowy przenośnik automatyczny, wspomagający proces sortowania przesyłek. Oddział będzie posiadał 13 ramp i 40 bram kurierskich. Dzięki większym możliwościom operacyjnym nowego obiektu, przewidywany jest wzrost wolumenu paczek wychodzących oraz przychodzących.  

Adres nowego oddziału: ul. Ks. Wawrzyniaka 2, 62-052 Komorniki
Powierzchnia: 6375 m2 – magazyn, 800 m2 - biuro
Planowane zakończenie budowy: październik 2007
Forma własności: najem
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny