Logo
Wydrukuj tę stronę

Savills Investment Management kupił park logistyczny pod Wrocławiem

Savills Investment Management kupił park logistyczny pod Wrocławiem Fot. Savills Investment Management

Panattoni Europe sprzedał centrum logistyczne pod Wrocławiem za 32,7 mln EUR firmie Savills Investment Management - międzynarodowemu menedżerowi inwestycyjnemu działającemu na rynku nieruchomości komercyjnych.

Nowoczesny obiekt o powierzchni 46 tys. m kw. znajduje się w Nowej Wsi Wrocławskiej k. Wrocławia, w obszarze głównego hubu logistycznego, przy skrzyżowaniu autostrad A4 i A8, drogi ekspresowej S8 oraz drogi krajowej nr 5. Centrum powstało w 2019 roku i jest w pełni wynajęte przez polskie oraz międzynarodowe firmy, m.in. z sektora spedycyjnego, spożywczego i chemicznego.

- Dzięki korzystnemu położeniu w pobliżu granicy z Niemcami i Czechami, bardzo dobrym połączeniom drogowym z głównymi polskimi miastami oraz chłonnemu rynkowi lokalnemu, prężnie rozwijający się Wrocław aspiruje do bycia jednym z największych rynków magazynowych w kraju. Doskonałe położenie parku, bliskość ważnego klastra przemysłowego oraz zróżnicowany profil najemców wpłynęły na naszą decyzję o debiucie we Wrocławiu. Bardzo dobrze wpisuje się on w strategię funduszu ELF3, zakładającą inwestowanie w nowoczesne obiekty magazynowe o potencjale wzrostu wartości, zlokalizowane na kluczowych rynkach w Europie, w pobliżu głównych korytarzy komunikacyjnych - powiedział Piotr Trzciński, Head of Transactions - Poland, Savills Investment Management. - Skalę naszych działań w sektorze logistycznym w Polsce obrazuje fakt, iż tylko w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy do naszego portfolio dołączyły aktywa magazynowe o łącznej powierzchni blisko 400 tys. m kw., a wartość transakcji sięgnęła 300 mln EUR.

Portfel nieruchomości logistycznych Savills Investment Management powiększył się w ostatnich miesiącach również o parki magazynowe w Warszawie (42 tys. m kw.) oraz w Sosnowcu (37 tys. m kw.). Firma nabyła także dwa nowoczesne obiekty typu BTS (build-to-suit) z ramienia inwestora azjatyckiego. Pierwszym z nich jest centrum logistyczne Amazon Gliwice, powstałe w 2019 roku. Obiekt o rekordowej powierzchni ponad 200 tys. m kw. został wybudowany według wytycznych Amazon, globalnego lidera w branży e-commerce. Drugą inwestycją jest oferujące 75 tys. m kw. powierzchni centrum dystrybucyjne H&M w okolicach Bolesławca. Oba obiekty zostały wybudowane przez Panattoni Europe. W Polsce Savills Investment Management zarządza obecnie aktywami logistycznymi o łącznej powierzchni ponad 720 tys. m kw. i wartości ponad 500 mln EUR.

Źródło: Savills Investment Management

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Powstaje Panattoni Park Legnica. Pierwszy obiekt będzie służyć produkcji Grupy Spreadshirt
- InPost buduje centrum logistyczne w Krakowie

Ostatnio zmieniany w czwartek, 06 luty 2020 13:33
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny