Logo
Wydrukuj tę stronę

Dachser obsłuży przesyłki e-commerce w 22 krajach Europy

Dachser obsłuży przesyłki e-commerce w 22 krajach Europy Fot. Dachser

Operator logistyczny Dachser poszerza zasięg dostaw do klientów indywidualnych. Skorzystają na tym m.in. polskie sklepy internetowe, eksporterzy realizujący zamówienia zachodnioeuropejskich konsumentów czy firmy, które do tej pory prowadziły sprzedaż tylko przez dystrybutorów.

Liczba krajów, w których Dachser realizuje usługi dla klientów indywidualnych, zwiększyła się z 6 do 22. Decyzja operatora jest wynikiem dynamicznego rozwoju handlu internetowego. W kwietniu tego roku ilość przesyłek B2C z Polski, obsłużonych przez Dachser, zwiększyła się czterokrotnie. W czasie pandemii koronawirusa handel w dużej części przeniósł się do sieci.
Drobnicowe przesyłki międzynarodowe to specjalność firmy Dachser Polska. Większość zleceń pochodzi z transakcji typu B2B. Przesyłkę od firmy do klienta indywidualnego można było do tej pory zlecić tylko w przypadku dostaw do: Niemiec, Austrii, Czech i krajów Beneluksu. Z początkiem lipca mapa zasięgu dostaw B2C Dachser rozszerzyła się do 22 państw europejskich. W ofercie operator ma teraz także m.in.: Wielką Brytanię, Skandynawię, Francję, Hiszpanię, Słowację, Węgry, Rumunię i kraje bałtyckie.

- Ostatnie miesiące to skokowy rozwój sprzedaży online, co oznacza dużo wyższe niż do tej pory zapotrzebowanie na dostawy do klientów indywidualnych w całej Europie. Potwierdza to też przykład Dachser Polska, bo od marca notujemy duży, sukcesywny przyrost międzynarodowych przesyłek B2C. W maju 2020 r. było ich o 215% więcej niż w lutym. Wzrosty są też widoczne rok do roku, a rekordowy okazał się kwiecień, kiedy wolumen skoczył czterokrotnie wobec 2019 r. Dachser podąża za potrzebami klientów, więc rozszerzamy zasięg międzynarodowych dostaw drobnicy B2C na większość Europy - mówi Rafał Owczarek, koordynator sprzedaży European Logistics w Dachser Polska.

Indywidualnymi klientami operatora są m.in. sklepy internetowe i polskie firmy handlujące na platformach e-commerce. Dużą grupę stanowią także krajowi producenci i dystrybutorzy, zaopatrujący europejskie sieci handlowe, w tym typu "dom i ogród". Dachser obsłuży teraz zlecenia B2C w niemal całej Europie, realizując dostawy typu "do krawężnika", po wcześniejszym powiadomieniu, w godzinach porannych lub popołudniowych.

- Wiele sieci przyśpiesza rozwój kanału online, a łańcuchy dostaw dopasowują się do nowych realiów. Zwłaszcza w przypadku produktów gabarytowych coraz częściej towar będzie jechał z kraju dostawcy wprost do klienta indywidualnego z pominięciem sklepowej półki czy magazynu centralnego. Te trendy działają też na korzyść polskich producentów, dla których rozwój europejskiego kanału e-commerce jest szansą na zdobycie nowych rynków zbytu, a wśród naszych klientów jest sporo takich firm - dodaje Rafał Owczarek.

Źródło: Dachser

O obsłudze ecommerce czytaj także:
- Żabka będzie mieć swoje automaty do obsługi paczek
- CEVA Logistics dla e-commerce

Ostatnio zmieniany w piątek, 03 lipiec 2020 14:39
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny