Zaloguj się

CEVA Logistics dla e-commerce

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
CEVA Logistics dla e-commerce Fot. CEVA Logistics

CEVA Logistics koncentruje się na umacnianiu swojej pozycji na rynku logistyki kontraktowej dla e-commerce. W Polsce operator logistyczny rozwija usługi e-commerce dla branży telecom i DIY. We Włoszech CEVA Logistics Italia i spółka Emmelibri z Grupy Messaggerie podpisały niedawno list intencyjny dotyczący otwarcia innowacyjnego centrum logistyki dla dystrybucji książek.

CEVA Logistics obsługuje w Polsce centra dystrybucji e-commerce w 5 lokalizacjach i oferuje pakiet usług w zakresie logistyki kontraktowej m.in. dla liderów branży telekomunikacyjnej i DIY. Jest w stanie zapewnić obsługę nawet najbardziej złożonych procesów. Dysponuje wieloma rozwiązaniami IT dostosowanymi do specyfiki branży. Oferuje: zarządzanie kanałami B2B/B2C, usługi pick&pack, wysyłkę, zarządzanie zwrotami oraz doradztwo logistyczne. Operator ambitnie stawia na innowacje - ulepsza systemy IT, wykorzystuje najnowsze technologie, dążąc do optymalizacji powierzchni i automatyzacji procesów.
W 2021 roku Ceva Logistics otworzy innowacyjne centrum dystrybucji książek we Włoszech. Będzie to jeden z najnowocześniejszych magazynów logistycznych tego typu w Europie. Wspólny projekt CEVA Logistics Italia i spółki Emmelibri z Grupy Messaggerie zakłada utworzenie spółki joint venture oraz podpisanie umowy na dostawę usług logistycznych dla Messaggerie Libri (MeLi) na 12 lat. Emmelibri to najważniejszy włoski dystrybutor materiałów wydawniczych, który może pochwalić się stuletnią tradycją. Współpraca między CEVA i MeLi trwa już od lat 90. Od 2013 roku CEVA odpowiada za obsługę centrum logistycznego City of Books w Stradella w Pavii, gdzie magazynowane są książki i inne produkty dystrybuowane przez Messaggerie Libri.

- Jestem bardzo zadowolony z podpisania umowy z MeLi. Dziś otwiera się przed nami nowy rozdział, jeszcze bardziej obiecujący niż dotychczasowa, dziesięcioletnia współpraca między CEVA i MeLi. Partnerstwo pozwoli nam jeszcze lepiej stawić czoła wyzwaniom przyszłości w logistyce. Tak jak do tej pory, będziemy nadal dzielić się naszym doświadczeniem i know-how. Chciałbym jednocześnie podziękować pracownikom CEVA, La Città del Libro i zespołowi MeLi, który uznał nas za lidera włoskiej logistyki - powiedział Christophe Boustouller, dyrektor generalny CEVA Logistics Italia.

- Dzięki współpracy z CEVA Italia, Messaggerie z pełnym zaangażowaniem wchodzi do branży logistycznej. Teraz możemy wspólnie stawić czoła wyzwaniom przyszłości w dziedzinie logistyki i innowacji technologicznych dla naszych klientów z branży wydawniczej oraz całego rynku książek we Włoszech - twierdzi Alberto Ottieri, wiceprezes i dyrektor generalny Emmelibri srl.

Źródło: CEVA Logistics

O logistycznej obsłudze e-commerce czytaj także:
- Poczta Polska podsumowała ubiegły rok. Dane potwierdzają, że e-commerce napędza polską gospodarkę
- InPost z nową usługą dla e-commerce
- e-Pack - nowy projekt ŁUKASIEWICZA

Ostatnio zmieniany w czwartek, 18 czerwiec 2020 15:53
Zaloguj się by skomentować