Logo
Wydrukuj tę stronę

DPD Polska włącza do swojej sieci automaty SwipBox

DPD Polska włącza do swojej sieci automaty SwipBox Fot. SwipBox

Urządzenia do odbioru przesyłek przez klientów indywidualnych są oddawane do użytku głównie w sklepach sieci Biedronka.

Początkowo automaty SwipBox pojawią się w większych miastach, m.in. w: Warszawie, Lublinie, Łodzi, Krakowie, Aglomeracji Śląskiej, Trójmieście, Elblągu, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Rzeszowie. W następnym etapie współpracy urządzenia będą lokalizowane na terenie całego kraju.

- Automaty paczkowe to uzupełnienie sieci DPD Pickup i uelastycznienie oferty DPD na ostatniej mili. Pomyślnie przetestowaliśmy urządzenia SwipBox zwiększające efektywność naszej sieci odbiorów i cieszymy się, że mogą już z nich korzystać mieszkańcy największych miast w Polsce - powiedział Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

W sklepach internetowych, współpracujących z DPD Polska i zintegrowanych z siecią DPD Pickup, dostępna jest opcja wyboru dostawy do automatów. Klienci mogą wskazać miejsce dostawy przesyłki lub ją przekierować podczas nieobecności w domu.

- Jesteśmy dumni, że możemy rozwijać sieć naszych automatów w Polsce dzięki współpracy z tak uznaną marką jak DPD Polska. Partnerstwo podniesie komfort oraz zwiększy wygodę użytkowników końcowych. Wzmocniony zostanie także cały rynek e-commerce w Polsce, dzięki dodatkowym opcjom dostawy przesyłek - dodał Michał Czechowski, dyrektor zarządzający SwipBox Polska.

Źródło: SwipBox

O automatach paczkowych czytaj także:
- Poczta Polska stawia automaty paczkowe
- Paczkomaty® są eko
- Żabka będzie mieć swoje automaty do obsługi paczek

 

O logistyce ostatniej mili piszemy więcej w czasopiśmie Logistyka 5/2020.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w czwartek, 12 listopad 2020 12:58
© 2021 Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Logistyki i Magazynowania