Logo
Wydrukuj tę stronę

CEVA Logistics zarządza City of Books

Magazyn Emelibri. Fot. CEVA Logistics Magazyn Emelibri.

CEVA Logistics Italia będzie obsługiwać najnowocześniejsze europejskie centrum dystrybucji książek we włoskiej Stradelli przez kolejne 12 lat.

Współpraca między CEVA Logistics a Emmelibri z Grupy Messaggerie - najważniejszym, niezależnym dystrybutorem książek i innych wydawnictw we Włoszech - rozpoczęła się w latach 90. Od 2013 roku CEVA zarządza centrum dystrybucji City of Books w Stradelli w Pavii, gdzie magazynowane są książki i inne produkty dystrybuowane przez Messaggerie Libri. W tym roku firmy powołały spółkę joint venture C&M Book Logistics, której celem będzie wdrożenie innowacji w centrum dystrybucji książek - City of Books. Prezesem zarządu i dyrektorem generalnym nowej spółki będzie Christophe Boustouller - dyrektor generalny CEVA Logistics Italia, natomiast stanowisko wiceprezesa obejmie Renato Salvetti - dyrektor generalny Messaggerie Libri.
Spółka C&M Book Logistics będzie również nadzorować realizację programu inwestycyjnego, który ma przekształcić ten magazyn na w pełni zautomatyzowany obiekt. Dzięki inwestycji wartej 40 mln EUR, w magazynie o powierzchni 80 tys. m kw. zostanie wdrożony jeden z najnowocześniejszych w Europie systemów automatyzacji. Prace będą prowadzone przez blisko dwa lata, a uruchomienie operacyjne zaplanowano na początek 2023 roku.

- Miło nam poinformować o utworzeniu, w ramach partnerstwa z CEVA Logistics Italia, firmy C&M Book Logistics, która ma zapoczątkować nowy etap w rozwoju krajowej dystrybucji książek we Włoszech - mówi Alberto Ottieri, wiceprezes i dyrektor zarządzający Messaggerie Italiane i CEO Emmelibri. - Jednym z najważniejszych celów partnerstwa, nad którym pracowaliśmy z Roberto Miglio, dyrektorem zarządzającym Messaggerie Italiane, było wejście Grupy Messaggerie do strategicznego sektora, jakim jest logistyka i dążenie do innowacji w obszarze dystrybucji, co zawsze było sercem naszej działalności. Chcemy sprostać wyzwaniom przyszłości, a jednocześnie inwestować w automatyzację niezbędną dla konkurencyjności. Jako długoletni partner o międzynarodowym zasięgu, CEVA Logistics jest dla nas najlepszym wyborem.

- Dzięki partnerstwu, które wspiera Grupa CMA CGM, możemy połączyć specjalistyczną wiedzę i know-how z nowymi perspektywami rozwoju, dzięki czemu, pracując już dziś, będziemy mogli stawić czoła wyzwaniom w przyszłości - dodaje Christophe Boustouller, CEO CEVA Logistics Italia.

Źródło: CEVA Logistics

O logistyce kontraktowej czytaj także:
- Kuehne + Nagel sprzedaje XPO Logistics część działalności w ramach logistyki kontraktowej
- CEVA Logistics przedłuża intratne kontrakty
- Wyzwania dedykowanej logistyki kontraktowej

Ostatnio zmieniany w piątek, 20 listopad 2020 12:06
© 2021 Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Logistyki i Magazynowania