Logo
Wydrukuj tę stronę

Konkurencja w branży KEP

Ostatnio dużo dzieje się w branży KEP i e-commerce. Ważną wiadomością jest ta o partnerstwie firmy InPost i platformy AliExpress. Co takie partnerstwo oznacza dla polskiego klienta?

Artur Olejniczak, Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Logistyki i Magazynowania:

InPost został strategicznym partnerem AliExpress, zawierając umowę na obsługę dostaw i zamówień w Polsce. To bardzo dobra wiadomość dla klientów chińskiego giganta w Polsce. Możliwość wyboru operatora wpływa zawsze pozytywnie na rynek kurierski, wzmagając jego konkurencyjność.

Zbliżający się peak świąteczny będzie bojowym sprawdzianem dla budowanej przez InPost infrastruktury, na którą składają się: Paczkomaty, sortownie oraz kurierzy. Działania InPostu, a dokładniej strategia rozwoju jego założyciela, Rafała Brzoski, nie powinna nikogo dziwić czy zaskakiwać. Dywersyfikacja kanałów oraz nawiązywanie współpracy z największymi graczami e-commerce to kroki metodycznie stawiane od lat. Czas pokaże, jaką formę dostawy będą preferowali nasi rodacy oraz który z operatorów KEP zapewni satysfakcjonujący poziom obsługi kurierskiej.

Czytaj także:

- InPost i AliExpress działają razem

Ostatnio zmieniany w czwartek, 28 listopad 2019 15:39
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny