Zaloguj się

InPost i AliExpress działają razem

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
InPost i AliExpress działają razem Fot. InPost

InPost zawarł umowę na obsługę dostaw i zamówień z AliExpress, globalną platformą z Grupy Alibaba, stając się tym samym jego strategicznym partnerem w Polsce.

Klienci platformy mogą już odebrać przesyłki z Chin w Paczkomatach® InPost w całej Polsce. Usługa jest dostępna na stronach AliExpress. W przypadku, gdy wartość zakupu przekracza 5$, przesyłka towaru za pośrednictwem InPost jest darmowa.

- Obserwujemy bardzo dynamiczny wzrost polskiego rynku e-commerce, a jednym z naszych kluczowych priorytetów jest poprawa logistyki dla polskich klientów. InPost jest bardzo ceniony przez kupujących w Internecie, a dzięki rosnącej sieci i infrastrukturze logistycznej jest naturalnym strategicznym partnerem dla AliExpress - powiedział Gary Topp, Senior Operation Manager w AliExpress.

- Nasze usługi idealnie odpowiadają na potrzeby użytkowników AliExpress - strategiczne partnerstwo z gigantem światowego rynku e-commerce to dla nas wielki sukces. Przewidujemy znaczne zwiększenie wolumenu obsługiwanych przez nas przesyłek, który i tak rośnie ponad dwukrotnie szybciej niż rynek e-commerce w Polsce. Jesteśmy na to przygotowani - wciąż rozwijamy sieć Paczkomatów® InPost, która liczy obecnie ponad 5000 urządzeń w całej Polsce. Wierzymy, że wiadomość o współpracy InPost z AliExpress będzie świetną informacją dla wszystkich osób lubiących zakupy w Internecie - klienci e-commerce cenią możliwość odbioru paczki w Paczkomacie® przede wszystkim za nieograniczoną dostępność 24h/7, wygodę i niskie koszty usługi. Współpraca obu firm gwarantuje bezpieczną realizację dostawy bezpośrednio z Chin do wybranego Paczkomatu® InPost w Polsce - co z całą pewnością zachęci nowych klientów do zakupów w AliExpress. Aż 52% kupujących w Internecie deklaruje Paczkomaty® jako najczęściej wybieraną formę dostawy towaru, a aż 61% kupujących stwierdza, że możliwość odbioru w Paczkomacie® w wachlarzu opcji dostaw e-sklepów najbardziej zachęca ich do zakupów przez Internet1 - podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

InPost udostępnił także nowatorskie rozwiązanie pozwalające na zarządzanie Paczkomatem® i swoją skrytką z poziomu aplikacji2. Od teraz przy jednym Paczkomacie® przesyłki będzie mogło odbierać wiele osób na raz. Strategia GO MOBILE! to kolejny krok w reorientacji branży logistycznej w kierunku mobilności. InPost umożliwi też niedługo nadawanie przesyłek za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie.

1 Raport Gemius, E-commerce w Polsce w 2019 roku.
2 Rozwiązanie jest dostępne w 95% maszyn. Pozostałe starsze urządzenia są sukcesywnie modernizowane do najnowszego standardu.

Czytaj także:
- komentarz eksperta: Konkurencja w branży KEP
- Poczta Polska integruje e-sklepy nową aplikacją
- Usługi kurierskie dla mobilnych odbiorców

Ostatnio zmieniany w wtorek, 26 listopad 2019 13:34
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe