Zaloguj się

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Wzrastające koszty transportu morskiego

Napięcia geopolityczne sprawiają, że stawki frachtowe kontenerowców powracają do szczytów obserwowanych ostatnio w połowie 2022 roku. Oprócz zakłóceń na Morzu Czerwonym na ich wzrost wpływa zwiększony obecnie popyt wiążący się z oczekiwanymi w II połowie roku z ożywieniem gospodarczym, jak i nasileniem wojny handlowej. W tej sytuacji firmy chcą zbudować zapasy.

DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa

Aesculap Chifa, spółka z grupy B. Braun, jest jednym z kluczowych partnerów polskiego sektora ochrony zdrowia. DSV – Global Transport and Logistics od 6 lat odpowiada za kompleksową obsługę logistyczną i dystrybucję krytycznych towarów producenta, w tym produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz żywności specjalnego przeznaczenia medycznego. Firmy ogłaszają decyzję o przedłużeniu współpracy do grudnia 2026 roku.

Logistyka end-to-end z Packeta DropYourBox

Packeta Poland wprowadza usługę DropYourBox zaprojektowaną z myślą o polskich sklepach internetowych. W jej ramach Packeta zrealizuje nie tylko last mile, ale też first mile, odbierając przesyłki bezpośrednio od klienta. Tego typu obsługa logistyczna end-to-end znacząco usprawni wysyłkę międzynarodowych paczek, oferując e-sklepom większą elastyczność, efektywność i wygodę.

Polski rynek e-mobility na plusie w I połowie roku

Według danych z końca czerwca 2024 r., w Polsce było zarejestrowane łącznie 69 020 osobowych i użytkowych samochodów całkowicie elektrycznych (BEV). Przez pierwsze sześć miesięcy br. ich liczba zwiększyła się o 12 307 szt. (tj. o 7% więcej niż w analogicznym okresie 2023 r.) – wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSNM.

Subskrybuj to źródło RSS