Zaloguj się

AKTUALNOŚCI: e-gospodarka

C.H. Robinson i Microsoft transformują łańcuchy dostaw

Firmy C.H. Robinson i Microsoft Corp. łączą siły, by cyfrowo przekształcić logistykę i łańcuchy dostaw. Współpraca połączy technologie chmurowe C.H. Robinson Navisphere® i Microsoft Azure w celu uwidocznienia ładunków w czasie rzeczywistym w łańcuchu dostaw i przyspieszenia tempa wdrażania innowacji w transporcie.

Innowacyjny projekt InSecTT dla bezpiecznej żeglugi

Międzynarodowy projekt InSecTT dedykowany jest m.in. przeciwdziałaniu atakom cybernetycznym w obrębie tzw. Internetu Rzeczy i poprawie bezpieczeństwa żeglugi. Politechnika Gdańska i Urząd Morski w Gdyni będą wdrażać autorskie technologie opracowane w ramach projektu o łącznej wartości ponad 44 mln euro.

Kolejna stacja bazowa sieci TETRA na Bałtyku

Spółka Enspirion powiększa zasięg działania sieci TETRA o domenę morską na obszarze Polskiej Wyłącznej Strefy Ekonomicznej. Poprawi to bezpieczeństwo i efektywność łączności cyfrowej na południowym Bałtyku. Lepsza infrastruktura będzie służyć firmom zaangażowanym w morską energetykę wiatrową, takim jak PKN ORLEN, firmom badawczym oraz Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Słowniczek pojęć e-commerce

E-Commerce bardzo dynamicznie rozwija się zarówno na całym świecie, jak i w samej Polsce. Każdego roku jego wartość w naszym kraju wzrasta średnio o kolejne 18%. Rozwój technologiczny sprawia, że coraz częściej kupujemy online, korzystając z komputera czy smartfona, a zakupy te stają się coraz wygodniejsze i bezpieczniejsze. Widać też wyraźnie, że e-commerce bez logistyki i logistyka bez e-commerce nie mogą funkcjonować. Aby usystematyzować wiedzę na temat e-commerce postanowiliśmy stworzyć słownik podstawowych pojęć, z jakimi można się spotkać. Dołożyliśmy starań, aby wszystkie pojęcia wytłumaczyć w czytelny i zrozumiały sposób. Mamy nadzieję, że ten słownik będzie pomocnym narzędziem w Państwa pracy.

Słownik powstał w ramach wydarzenia e-Logistics 2020: Logistyka e-commerce/Przyszłość zaczyna się dziś, które odbędzie się 24 czerwca 2020 r. Serdecznie zapraszamy!

Subskrybuj to źródło RSS
Strony internetowe